SineMakinist

SineMakinist Free App

Rated 5.00/5 (3) —  Free Android application by Durak Bilisim ve Internet Hizmetleri

Advertisements

About SineMakinist

SineMakinist film sektörünün nabzını tutarak en güncek haberleri, yeni çıkan filmleri, sinema ile ilgili makaleleri ve tarzlarına göre listelenmiş film listeleri ile hem takipçilerin işini kolaylaştırıyor, hem de aranılan her şeye kolayca ulaşmayı sağlıyor.

Sinemakinist, televizyon dizileri, filmler, sinemada vizyondaki filmler, gelecek vizyon filmleri ve nostaljik filmler üzerine geniş bir bilgi ağı ve araştırma ile derlenmiş bir sitedir.

Televizyon ve sinema hakkında yayınlanmış veya yayınlanacak olan tüm dizi ve filmleri, oyuncu kadrolarını ele alarak takipçilere geniş ve detaylı bilgi vermeyi hedeflemektedir.

Geçmişte yayınlanıp efsaneleşmiş olan veya vizyona yeni girecek olan film tavsiyeleri ile izleyicileri ve takipçileri ” ne izlesem? ” düşüncesinden kurtaracak çalışmalara imza atmaktadır.

Sıkı vizyon takibi ve yüksek puanlar alarak izleyicileri fetheden filmleri baz alarak bu konuda yayınlanan film haberleri ile takipçileri geniş bir biçimde bilgilendirmektedir.

Vizyona girecek olan filmlere, yeni çıkan filmlerin gişe de beklediği ve yaptığı hasılatlara, yayınlanan ilk fragmanlara, vizyona giren yerli filmlere ve yabancı filmlere, yıl bazında yayınlanan en iyi film listelerine, gelecek gösterim için merakla beklenen ve vizyona girecek olan yapımlara bu haberlerden ulaşarak ilk takipçilerin ulaşması ve haberdar olması sağlanmaktadır. most recently updated news by keeping the pulse of sinemakinist film industry, new releases, listed according to the article and style about the cinema with movie listings facilitates the work of both followers, as well as providing achieve sought-after easily everything.

Sinemakinist, television series, movies, movies movies in theaters, movies and vision for the future is a site compiled by a large network of information and research on nostalgic movies.

All series and movies that have been published or will be published on TV and cinema, by addressing their followers to cast aims to provide comprehensive and detailed information.

Comparison is published or vision that legendary film hints with new audiences and followers will be "what I watch? "Undertakes work to recover from his mind.

Tight vision based tracking and high scores posted this issue on the basis of films conquer the audience with movie news followers are informed in a large format.

films that will be released on, expect the box office's newly released movies and to the revenue, published the first trailer, vision entering domestic films and foreign films a year, the best movie list published in some future impressions for curiosity to the construction of the expected and will be released in the first followers of reaching these news arrive and be aware of are provided.

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install SineMakinist version 1 on your Android device!
Downloaded 5+ times, content rating: Everyone
Android package: app.sinemakinist.com, download SineMakinist.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.0+
For everyone
Android app


Oh snap! No comments are available for SineMakinist at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
5.05
3 users

5

4

3

2

1