ATS Mobil Aşı Uygulama

ATS Mobil Aşı Uygulama Free App

Rated 5.00/5 (6) —  Free Android application by T.C. Sağlık Bakanlığı

Advertisements

About ATS Mobil Aşı Uygulama

T.C. Sağlık Bakanlığı Aşı Takip Sistemi'nin Mobil Aşı Uygulama Programı olarak sunulmuştur. Bu mobil uygulama ile ATS aşı kullanılabilirlik sorgulama ve ATS Aşı Uygulaması ile aşıların mobil olarak da stoktan düşmesinin sağlanması amaçlanmıştır.
Ancak bu işlem sonrasında USS ye veri gönderimi yapılmamaktadır. Bu uygulamayı kullanan kullanıcıların bu konuya dikkat etmesi gereklidir.

Uygulamaya girişte ATS Kullanıcı Adı ve Şifrenizi girmeniz gerekmektedir.
Ardından menüden Kullanıcı Adı / Şifre sekmesini kullanarak ilgili alanlara "USS Kullanıcı Adı ve Şifre" bilgilerini girerek kaydetmeniz gerekmektedir.
Ardından Aşı Uygulama menüsünden ilgili alanları doldurup , barkod okutarak veya elle girerek "Kullanılabilirlik Sorgusu" yapabilirsiniz.
Sorgu başarılı olup bir sorgu numarası elde ederseniz otomatik olarak "Aşı Uygulama" ekranına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada Uygulama Zamanı girerek Aşı Uygulamasını tamamlayabilirsiniz.

Bu uygulama ile aşı sorgusu ve uygulaması yapan kullanıcılar, yine ATS uygulama sorgusu servisini kullanabilen AHBS/HBYS programlarından kullandıkları karekod ve TC bilgilerine göre ATS sorgu nosuna erişebilirler. USS'ne veri gönderimi yine AHBS/HBYS programları aracılığıyla yapılması gerekmektedir.

Son 10 Aşı Uygulamasını menüde bulunan sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Tüm Sorun ve Sorularınız için "İletişim" Sayfasını kullanarak bize mesaj atabilirsiniz. T. C. The Ministry of Health Vaccine Immunization Practices Program is presented as Mobile Tracking System. This mobile application is intended to ensure the availability inquiry ATS vaccine and vaccination with Vaccine Administration ATS stock from falling off the mobile.
However, it is done sending data to the USS after this operation. users who use this application is necessary to pay attention to this issue.

Applications entry in the ATS, you must enter your user name and password.
Then, from the menu Username / Password in the appropriate fields using the tab "USS Username and Password", you need to register by entering information.
Then fill in the fields related to the vaccine application menu, or by manually entering the barcode swiping "Availability Query" you can.
If you get a successful query query number is automatically "Immunization Practices" you will be redirected to the screen. On this page you can complete the application by entering the Time Immunization Practices.

With this application queries and application of vaccines that users can still use the query service ATS applications FMIS / HIMS program they use the information according to the data matrix can access the ATS queries and TC no. NHS data transmission again FMIS / HIMS must be done through programs.

You can follow us on Immunization Practices of the last 10 pages found on the menu.

All issues and questions for your "Contact Us" can take us a message using the page.

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install ATS Mobil Aşı Uygulama version 1.4 on your Android device!
Downloaded 100+ times, content rating: Everyone
Android package: com.ats.atsentegrasyon, download ATS Mobil Aşı Uygulama.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.4+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
İyileştirmeler yapıldı.

Oh snap! No comments are available for ATS Mobil Aşı Uygulama at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
5.05
6 users

5

4

3

2

1