Bilim Lisesi

Bilim Lisesi Free App

Rated 0.00/5 (0) —  Free Android application by Bilisim Aktorleri

Advertisements

About Bilim Lisesi

• Okulunuz yeni dönemde artık "mobil": Uygulamanın Okul İçi Mobil Sosyal Ağ ve Okul Bilgi Yönetimi Sistemi bileşenleriyle okulunuzu tüm paydaşlar için etkin hale getirin. Hızlı yönetim süreçlerine ve "ekonomik" bir iletişim ağına kavuşun.

• Okul İçi Mobil Sosyal Ağ: Mobil sosyal ağınızda mobil sınıf yoklaması, devamsızlık yönetimi, ders/sınıf bazlı kanal etkileşimleri (ileti, ödev, sınav tarihi/sonucu, etkinlik, anket), anlık bildirim (push) bazlı öğretmen-öğrenci-veli etkileşimi ve mobil ajanda özelliklerinden yararlanın.

• Okul Bilgi Yönetimi Sistemi: Temel kayıtlar (branşlar, unvanlar); ölçme-değerlendirme; okul yapılanması (yerleşke, kademe); çalışan, öğrenci ve sınıf kayıtları; ders tipleri, eğitim-öğretim dönemleri ve ders programları; ve yetkilendirme yönetimi işlevlerine tek noktadan erişin.

• Hizmet Sağlayıcınızı Tanıyın: Bilişim Aktörleri, kamu destekli ar-ge projeleri yürüten ve ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde çalışmalarını sürdüren bir yazılım ekibi olarak 2009'dan bu yana kişi ve kurumlar için profesyonel bilgi sistemleri (mobil, tablet ve web) inşa ediyor.

• Mutlu kullanıcıların deneyimlerini öğrenmek için şimdi ulaşın: okul101.com | twitter.com/okul101 • Your school is now in the new term "mobile": your school with the school's Learning Mobile Social Networking Application Information Management System and School activate components for all stakeholders. management processes to speed and "economic" Get the communication network.

• School Learning Mobile Social Networking: Mobile social mobile classroom polling your network, absence management, course / class-based channel interactions (posts, assignments, exam date / results, events, surveys), instant notifications (Push) based teacher-student-parent interaction and benefit from mobile communication services.

• Schools Information Management System: Basic records (branches, titles); Assesment and evaluation; school embodiment (campus, stage); staff, students and class records; types of courses, academic year courses and programs; authorization and access to management functions from a single point.

• Know your Service Provider: Informatics Actors, publicly funded R & D projects conducted and METU TECHNOPOLIS continue to work within a software team as a professional information systems for people and institutions since 2009 (mobile, tablet and web) is building.

• ulaş Un now happy to learn users' experiences: I okul101.co | twitter.com/okul101

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install Bilim Lisesi version 1.8.2 on your Android device!
Downloaded 5+ times, content rating: Everyone
Android package: com.bilakt.bilimlisesi, download Bilim Lisesi.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.1+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
İlk sürüm

Oh snap! No comments are available for Bilim Lisesi at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
0.05
0 users

5

4

3

2

1