Çamkent Anadolu Lisesi

Çamkent Anadolu Lisesi Free App

Rated 5.00/5 (2) —  Free Android application by Bilisim Aktorleri

Advertisements

About Çamkent Anadolu Lisesi

• Okulunuz yeni dönemde artık "mobil": Uygulamanın Okul İçi Mobil Sosyal Ağ ve Okul Bilgi Yönetimi Sistemi bileşenleriyle okulunuzu tüm paydaşlar için etkin hale getirin. Hızlı yönetim süreçlerine ve "ekonomik" bir iletişim ağına kavuşun.

• Okul İçi Mobil Sosyal Ağ: Mobil sosyal ağınızda mobil sınıf yoklaması, devamsızlık yönetimi, ders/sınıf bazlı kanal etkileşimleri (ileti, ödev, sınav tarihi/sonucu, etkinlik, anket), anlık bildirim (push) bazlı öğretmen-öğrenci-veli etkileşimi ve mobil ajanda özelliklerinden yararlanın.

• Okul Bilgi Yönetimi Sistemi: Temel kayıtlar (branşlar, unvanlar); ölçme-değerlendirme; okul yapılanması (yerleşke, kademe); çalışan, öğrenci ve sınıf kayıtları; ders tipleri, eğitim-öğretim dönemleri ve ders programları; ve yetkilendirme yönetimi işlevlerine tek noktadan erişin.

• Hizmet Sağlayıcınızı Tanıyın: Bilişim Aktörleri, kamu destekli ar-ge projeleri yürüten ve ODTÜ TEKNOKENT bünyesinde çalışmalarını sürdüren bir yazılım ekibi olarak 2009'dan bu yana kişi ve kurumlar için profesyonel bilgi sistemleri (mobil, tablet ve web) inşa ediyor.

• Mutlu kullanıcıların deneyimlerini öğrenmek için şimdi ulaşın: okul101.com | twitter.com/okul101 • Your school is now in the new term "mobile": your school with the school's Learning Mobile Social Networking Application Information Management System and School activate components for all stakeholders. management processes to speed and "economic" Get the communication network.

• School Learning Mobile Social Networking: Mobile social mobile classroom polling your network, absence management, course / class-based channel interactions (posts, assignments, exam date / results, events, surveys), instant notifications (Push) based teacher-student-parent interaction and benefit from mobile communication services.

• Schools Information Management System: Basic records (branches, titles); Assesment and evaluation; school embodiment (campus, stage); staff, students and class records; types of courses, academic year courses and programs; authorization and access to management functions from a single point.

• Know your Service Provider: Informatics Actors, publicly funded R & D projects conducted and METU TECHNOPOLIS continue to work within a software team as a professional information systems for people and institutions since 2009 (mobile, tablet and web) is building.

• ulaş Un now happy to learn users' experiences: I okul101.co | twitter.com/okul101

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install Çamkent Anadolu Lisesi version 1.8.2 on your Android device!
Downloaded 10+ times, content rating: Everyone
Android package: com.bilakt.camkent, download Çamkent Anadolu Lisesi.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.1+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
ilk sürüm

Oh snap! No comments are available for Çamkent Anadolu Lisesi at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
5.05
2 users

5

4

3

2

1