ALLERJİ 2017

ALLERJİ 2017 Free App

Rated 0.00/5 (0) —  Free Android application by Egesinerji

Advertisements

About ALLERJİ 2017

Değerli meslektaşlarımız,

Türkiye Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Derneği'nin 24. Ulusal Kongresi 18 -22 Kasım 2017 tarihleri arasında Titanic Deluxe Otel, Belek/Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Kongremizin her yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemizde allerji-immünoloji alanındaki konuların her boyutuyla tartışılacağı, tanı, tedavi ve korunmadaki yeniliklerin ve sahada yaşanan sorunların paylaşılacağı, allerji- immünoloji bilimi ile uğraşan, ilgi duyan tüm dostların buluşacağı bir kongre olması için var gücümüzle çalışmaya başladık.

Bu yıl “Yeni yöntemler, Yeni hedefler, Güncel tedaviler” sloganıyla yola çıktık. Allerji immünoloji alanındaki araştırmaların, buluşların günlük klinik uygulamaya yansımalarını hedefleyen bir bilimsel program oluşturuyoruz. Allerji- İmmünoloji ile ilgili birçok yeniliği ve gelişmeyi içeren, tüm katılan meslektaşlarımızın gereksinimleri ile sorularına yanıt bulabilecekleri, birikim ve deneyimlerini karşılıklı aktarabilmelerine olanak veren, gerçek yaşamdaki koşulların ihtiyaçlarını da gözeten bir bilimsel program hayal ettik ve gerçekleştirmek için çalışıyoruz.
Bütün bunları yaparken sizleri keyifli kahve sohbetlerine, dostlarla buluşmaya, duygusal ve düşünsel dokunuşları olduğu kadar eğlenceli olacağına inandığımız sosyal etkinliklerimize de davet ediyoruz.

Kongre hazırlıklarımızı sürdürürken yalnız olmadığımızı biliyoruz. Kongremizi her zaman olduğu gibi, destek, katkı ve önerilerinizle “hep birlikte” hazırlıyoruz. Gelin 2017 yazına Akdeniz’de Türkiye Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Derneği’nin evsahipliğinde birlikte veda edelim.

Kongrede buluşmak dileği ile…

Sevgi ve saygılarımızla Dear colleagues,

Turkey's National Allergy and Clinical Immunology Society's 24th National Congress, 18 to 22 November 2017 between the Titanic Deluxe Hotel, Belek / Antalya will be held in.

this year our country will be discussed all aspects of the topics in allergy-immunology as every year our Congress, diagnosis, treatment, and to share the problems in the innovations in protection and field, dealing with Allergy immunology science, we started to work with all our might to be a convention will meet all the friends who are interested .

This year "New methods, new goals, current therapies," We set out with the slogan. Research in the field of allergy immunology, we are creating a scientific program that aims to reflect everyday clinical practice of the invention. contains many innovations and developments related to the Allergy-Immunology, all joined our colleagues will find answers to their questions and requirements, accumulation and that allow them to transfer mutual experiences, a scientific software that considers the needs of the situation in real life we ​​dreamed and we are trying to accomplish.
All the while you have the delightful coffee chat, meet up with friends, we believe it would be fun as well as mental and emotional touches are also invited to social events.

We know we're not alone in continuing our preparations for the Congress. As always, our Congress, support, your contributions and suggestions "together" we are preparing. Come summer of 2017 in the Mediterranean, Turkey's National Allergy and Clinical Immunology Society hosted Let's say goodbye together.

to meet in Congress with the hope ...

Yours sincerely,

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install ALLERJİ 2017 version 1.0 on your Android device!
Downloaded 1+ times, content rating: Everyone
Android package: com.egesinerji.allerji2017, download ALLERJİ 2017.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.0+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
24. Ulusal Allerji ve Klinik İmmünoloji Kongresi

Oh snap! No comments are available for ALLERJİ 2017 at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
0.05
0 users

5

4

3

2

1