Solunum 2017

Solunum 2017 Free App

Rated 0.00/5 (0) —  Free Android application by Egesinerji

Advertisements

About Solunum 2017

Değerli Meslektaşlarımız,

Her yıl birbirinden başarılı kongrelere imza atan Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği’nin, 39. Ulusal Kongresi SOLUNUM 2017’yi gerçekleştirecek olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorz

Bilimsel ve sosyal anlamda oldukça başarılı ve doyurucu geçen SOLUNUM 2016’nın ardından istekli, enerjik ekibimiz ile çalışmaya başladık. Sizlerin talepleri doğrultusunda, bu yıl da kongremizin İzmir Çeşme Sheraton Otel’de, 14-17 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmesini planladık. Sizlerden gelen anket yanıtları doğrultusunda, çalışma grupları ve koordinasyon kurullarımız ile birlikte çalışarak bilimsel programımızı hazırlamaya başladık.

Kongremiz, pratik uygulamaların yoğunlukla yer aldığı eğitici kurslarla başlayacaktır. Bilimsel programımız göğüs hastalıkları alanında çalışan her kesimin beklentilerini karşılayacak ve ilgisini çekecek konularla devam edecektir. Bilimsel programımızda mesleğimizle ilişkili tartışılan hukuksal ve sosyal konulara yer vereceğimiz oturumlar da bulunacaktır.

Önceki yıllarda olduğu gibi, kongremize gönderilen sözlü ve poster bildirileri arasından jüri tarafından seçilecek bilimsel çalışmalara ödüller verilecektir.

Kongremizde doyurucu bilimsel programın yanı sıra, arkadaşlarımızla özlem gidereceğimiz, hepimizin beklentilerini karşılayacak bir sosyal program hazırlama gayreti içerisindeyiz.

Dünyada ve ülkemizde barışa ve huzura en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde kongre hazırlıklarına başladık. Sahip olduğumuz değerleri daha iyi anlayabiliyoruz. Bu nedenle yapacağımız bilimsel etkinlikler ile BARIŞ’a, olan UMUT’umuzu her zaman korumak ve güç vermek istiyoruz.

Kongremizde, BARIŞ, SEVGİ ve VEFA’yı vurgulamak istiyoruz. Dünyada unutulmaya yüz tutmuş olan bu değerlerin, içimizdeki UMUT ışığı yandıkça, yeniden alevlenebileceğine inanıyoruz. Biliyoruz ki, nefes varsa UMUT var demektir.
Sizlerin ilgi ve ihtiyaç duyduğu konuların öncelendiği bilimsel programımızda, alanında uzman yerli ve yabancı konuşmacıların katılımı ile, Göğüs Hastalıkları ile ilgili güncel gelişmeleri paylaşma imkanı bulacağız. Hem klinik pratiğinize, hem akademik çalışmalarınıza katkıda bulunacak kazanımlarla kongremizden ayrılmanız temennisindeyiz.

14-17 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak olan SOLUNUM 2017’yi şimdiden ajandanıza kaydetmenizi istiyor; birlikte öğrenmenin, paylaşmanın, hoşça vakit geçirmenin keyfini yaşamayı diliyoruz.

Saygılarımızla, Dear Colleagues,

Every year from each of the signatories to the successful congress Turkey Respiratory Society's 39th National Congress of the happiness of being RESPIRATORY 2017 and will carry the excitement yaşıyorz

Scientific and socially very successful and satisfying after passing willing RESPIRATORY 2016, we began working with our energetic team. In line with the demands of the business, our convention this year in Izmir Cesme Sheraton Hotel, we planned to be held between 14-17 October 2017. In line with survey responses from you, working groups and coordination we started to prepare our working together with our scientific program committee.

Our Congress will begin with training courses where the intensity of practice. working in the field of pulmonology scientific program will meet the expectations of each sector and will continue to draw attention to issues. Scientific sessions will give place to legal and social issues discussed in our program associated with our profession will also be found.

As in previous years, the congress sent to our oral and poster presentations will be selected by a jury from among the awards will be given to scientific studies.

In addition to satisfying our congress scientific program, we özlem gider our friends, we are in a social program development effort to meet the expectations of all of us.

We started preparations for the congress in the world and in our country at a time when we need them the most peace and tranquility. The value we are able to have a better understanding. Therefore, we will make peace with the scientific activities, we always maintain that we want to give umut'u and power.

Our Congress, PEACE, LOVE, and we want to emphasize fidelity. that has kept these values ​​into oblivion in the world, HOPE light burns within us, we believe could flare up again. We know that if there is HOPE breath.
Our scientific program, which prioritizes the interests and the issues that you need, with the participation of experts in the field of local and foreign speakers, we will find the opportunity to share the latest developments related to the Chest Diseases. Both your clinical practice, do not leave our congress with acquisitions that will contribute to your academic work and we temennisind.

RESPIRATORY 2017 which will be held from 14 to 17 October 2017 in advance wants you to save your calendar; To learn together, to share, we wish to enjoy spending time pleasantly.

Our respect,

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install Solunum 2017 version 1.5 on your Android device!
Downloaded 100+ times, content rating: Everyone
Android package: com.egesinerji.solunum2017, download Solunum 2017.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.0+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
39. Ulusal Kongresi SOLUNUM 2017

Oh snap! No comments are available for Solunum 2017 at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
0.05
0 users

5

4

3

2

1