Kalplerin Keşfi İmam Gazali (Oku veya Dinle)

Kalplerin Keşfi İmam Gazali (Oku veya Dinle) Free App

Rated 4.93/5 (14) —  Free Android application by Süleyman BAL

Advertisements

About Kalplerin Keşfi İmam Gazali (Oku veya Dinle)

Konularıyla zaten kapsamlı ve geniş olan bu eserin en zengin malzemesi ayet ve hadisler olduğu için okurken herhangi bir kitabı okur gibi değil, kendinizi Allah ve Allah Resulü (aleyhissalatu vesselam) ile karşılıklı konuşuyormuş gibi hissedeceksiniz. İmam Gazali, her müslümanın zorunlu olarak bilmesi ve uygulaması gereken bilgileri içeren Kalplerin Keşfi kitabında, Allah Teala'nın sözü olan Kur'an'dan ve örnek insan olarak gönderdiği Allah Resulü (aleyhissalatu vesselam)'dan sözlere sıklıkla yer verdiği için, dinini hem zahir hem de batın taraflarıyla kusursuz ve eksik bir şekilde yaşamak isteyenlere ithaf ediyor.

Kalplerin KeşfiBazı insanlar vardır, doğduğu zamana ait değildir. Çağların ötesinde yaşarlar. Onlar ışık olur, çevresini aydınlatırlar. Allah'tan başkasını terk ederek hem maddi, hem de manevi dünyanın mutluluğunu insanlara açtığı kitabıyla bizleri buluşturan İmam Gazali o insanlardan. Mum olmuş erimiş, yanmak vaktinde yaşamış, başkalarının yanmasını engellemeye çalışmıştır. Bugün moda olmuş tabirlerin (kişisel gelişim, empati vs.) aslında bilinmeyen şeyler olmadığını bu kitapla genç nesil ve tüm insanlığa göstermiştir. İmam Gazali, bu eseriyle, sadece bu toprakları değil bütün dünyayı aydınlatmaya devam ediyor. Yolda kalmışları, yolunu şaşırmışları, kafası karışıkları varlığın hakikatine çağırıyor. 9 küsur yüzyıl önce söylediği sözlerin yankısı artarak sürüyor. İnsanlığa inancın gerçek güç olduğunu öğretiyor.

Özellikle, gitmedik hastane ve doktor bırakmayan, bu yolda servetler harcayan ve gece-gündüz şifa isteyen hasta, borç yükü altında ezilen, hesapları alt üst olan ve kurtulmak isteyen borçlu, aç ve açıkta olan,yoksulluğun ağır yükü altında ezilen, helalinden rızk isteyen fakir, hakkı elinden alınan, maneviyatı kırılan Allah'ın yardımına muhtaç, çaresiz mazlum, başarısızlıktan korkan ve başarı isteyen talebe, günah bataklığına saplanan, nefis ve şeytana mağlup, din ve dünyasını kayıp etmekle karşı karşıya kalan günahkâr, gam ve kedere müptela ve içinde bulunduğu durumdan kurtulmak isteyen dertli kimseler…

Kitapta neler var?

Bu kitapta neler bulabileceğinize gelince: Allah Teala'yı sevmek, unutmamak ve zikretmek, Allah Teala'ya itaat etmek, sabretmek, nefis ve şeytandan sakınmak, tevbe etmek, emanete riayet etmek, namazı tam kılmak ve huşu duymak, iyiliği emretmek ve kötülüğü nehyetmek , merhamet etmek, gıybet ve koğuculuktan sakınmak, zina fuhşundan uzak durmak, vermek, ana-baba ve akraba haklarına riayet etmek, uzun emel taşımamak, ölümü Hatırlamak, kötüKalplerin Keşfi olan dünyayı terk etmek, malı sevmemek, fakirliği hoş görmek, zalimlere meyletmemek, sur'un üflenmesiyle ölmek ve dirilmek, kıyamet gününde hakları ödemek, hesabı ve ötesini düşünmek, şükretmek, kibirli olmamak, tefekkür etmek, ölümün acısını düşünmek, kabri ve kabir sualini düşünmek, farz namazları kılmanın sevap ve faziletleri, zulmetmemek, yetime zulmetmemek, tevazu göztermek ve kanaat etmek, dünyanın aldatıcığı ve kötülüğü, sadaka vermenin fazileti, müslümanların ihtiyaçlarını görmenin fazileti, abdest ve namazın faziletleri, kıyamet günü'nün halleri, kibir ve ucb'un kötülüğü, yetime iyilik etmek, haram yememek, riba yapmamak, kul hakları, nefse uymanın kötülüğü ve zühd'ün fazileti, cennet ve cennet ehli, rıza ve sabrın fazileti, tevekkül'ün fazileti, mescidlerin fazileti, nefis muhasebesi ve mücadelesi, iman ve nifak, şeytanın düşmanlığı, batılı hakkın yerine koymamak, cemaatle namaz kılmanın fazileti, gece namazının fazileti, kötü alimlerin Kalplerin Keşfiakıbeti, Kur'an tilaveti, ilim ve alimlerin fazileti, güzel ahlak'ın fazileti, gülmek ve ağlamak, Allah Resulü'nün giyim- kuşamı,anne-baba ve evlat hakları, komşuluk hakları, Allah Resulunun isra ve miracı, içki içmenin kötülüğü, karı-koca hakları, cihadın fazileti, şeytan'ın hilesi, sema'-bid'at, faziletli aylar ve günler, Allah Resulü'nün vefatı olmak üzere bir çok konuda fikir sahibi olacaksınız. already extensive and that this work with the thread for the richest material verses and hadiths do not like reading reads any book yourself Allah and His Messenger (Messenger of vesselam) and you'll feel like mutual was talking. Imam Ghazali, in their hearts Exploration book contains useful as mandatory and application information required of every Muslim, Allah Almighty's promise that the Qur'an and example of the Prophet of Allah has sent as man (the Messenger of Allah I) above for the promises often place, both zaha the religious both on the western side it is dedicated to those who want to live in perfect and imperfect way.

Keşfibaz the hearts of the people are, it does not belong to the time of his birth. They live beyond the age. They are light, they illuminate the surroundings. Abandoning the material and other than Allah, both spiritual books with the world's hungry people happiness that we are bringing together people from Imam Ghazali. Been melted candle, burn time lived and worked to prevent the burning of the others. Today, the term became fashionable (personal development, empathy, etc.) is actually showed this book to the younger generation and the whole of humanity is not unknown things. Imam Ghazali, with this work, the whole world not only continues to enlighten these lands. Those left on the road, disoriented, the truth being confused summons. 9 odd echo of the words he uttered centuries ago, continues to increase. Humanity's faith teaches that the real power.

Particularly, leave to go have hospitals and doctors, who spend fortune on this road, and patients who want healing day-night, crushed under debt burden, which is the upper sub-accounts and debtors wanting to get hungry and that vulnerability, poverty is suffering under a heavy burden, poor wanting sustenance from lawful taken from the right hand, spirituality is dependent on broken God's help, helpless, oppressed, failure-fearing and requests for success, sticking to the sin marsh, exquisite and defeating evil, sinful faced but have lost the religion and the world, grief and sorrow addicted and to get rid of the situation in asked the sufferer's ...

What's in the book?

As for what you can find in this book: God Almighty to love, not to forget and to chant, to obey Allah Almighty, to be patient, yummy, and to avoid evil, to repent, to comply with safety, prayers to make full and stand in awe of, to goodness and badness to nehyet, pity, gossip and avoiding koğuculuk, adultery stay away from prostitution, to give, to respect their parents and relatives rights, long ambitions to move, to remember the death, to leave the world with Discovery for kötükalp, goods dislike, poverty is pleasant to see, not to tend to cruel, walls' die by blowing flour and resurrection, to pay rights on the day of Judgment, calculation and thinking beyond, thanks to arrogant not, contemplation to it, think of the suffering of death, thinking about the grave and the grave sprinklers, obligatory prayers will make the good deeds and virtues, not to oppress, not to oppress orphans, to View humility and modesty to the world's aldatıcıg and evil, virtue of giving to charity, Muslims and virtue of seeing the needs of r, ablution and prayer virtues Judgment day states of arrogance and UCB's evil, to do good to the orphan, to do anything unlawful, to make riba servant rights, wickedness and piety virtue of compliance with the soul, heaven and the inhabitants of Paradise, consent and patience, virtue, trust the virtue, the virtue of mosques, exquisite accounting and struggle, faith and discord, Satan's hostility, to put in place the western right, congregational prayers will make the virtue, the virtue of the night prayer, hearts Keşfiakıbet of poor scholars, recitations, science and virtues of the scholars, the morality of virtue, laugh and cry, Messenger of Allah giyim- harness, parents and children's rights, neighboring rights, isra and Mi'raj of Allah, Rasul, drink evil, the husband-wife's rights, the virtues of jihad is, the trick of the devil, sema'-innovation, wholesome months and days, you'll be having a lot about the idea of ​​including the death of the Messenger of Allah.

How to Download / Install

Download and install Kalplerin Keşfi İmam Gazali (Oku veya Dinle) version 1.4 on your Android device!
Downloaded 1,000+ times, content rating: Everyone
Android package: com.imamgazalikalplerinkesfi, download Kalplerin Keşfi İmam Gazali (Oku veya Dinle).apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.0.3+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
*Diğer Uygulamalarımız bölümü eklendi

Oh snap! No comments are available for Kalplerin Keşfi İmam Gazali (Oku veya Dinle) at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
4.95
14 users

5

4

3

2

1