Active Life

Active Life Free App

Rated 5.00/5 (1) —  Free Android application by adsupra

About Active Life

PUSH notifikácie okamžite o novinkách v projekte Active Life
Aktulálne informácie vždy poruke

Komunita Activelife vznikla za účelom podpory zdravého a hlavne aktívneho štýlu života. Naším cieľom je ľudí hlavne SPÁJAŤ a MOTIVOVAŤ, a tým prebudiť aktívneho ducha, ktorý drieme v každom z nás. Nerobíme rozdiely medzi začínajúcimi a vrcholovými športovcami. Na každom podujatí radi uvidíme začiatočníkov, ako aj pokročilých, malých či veľkých, mladých, ale aj ľudí v pokročilom veku.

V roku 2014 sme zorganizovali viac ako 70 akcií, na ktorých sa zúčastnilo vyše 10 000 účastníkov. Medzi naše najúspešnejšie projekty patrí napr. „BEH V ZOO“ na ktorom si ľudia každý rok zabehnú v príjemnom prostredí košickej ZOO, „Active life HILL RACE“ – beh do kopca alebo „SPOZNAJ BEHOM KOŠICE“ vďaka ktorému majú bežci šancu spoznať krásy mesta Košice takmer vo všetkých mestských častiach. Naše heslo je: Prekonaj sám seba! Pridaj sa k nám! Buď aktívny!

PUSH notification immediately about the news in the Active Life
Aktulálne information at hand

Activelife community was created to promote healthy and active lifestyles in particular. Our aim is people mainly associate a motive, and thus awaken the active spirit that lies dormant in all of us. We do not make difference between newcomers and top athletes. At each event, we'll be happy to beginners as well as advanced, large or small, young but also the elderly.

In 2014 we organized more than 70 events, involving over 10,000 participants. Among our most successful projects it includes, for example. "Run in the Zoo" where people go jogging every year in a pleasant environment in the Košice Zoo, "Active life HILL RACE" - running uphill or "Meet During Košice" makes runners have a chance to see the beauties of the city of Košice in almost all parts of the city. Our motto is: Get over yourself! Join us! Be active!

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


Download / Install

Download and install Active Life version 1.3.1 on your Android device!
APK Size: 2.1 MB, downloaded 10+ times, content rating: Not rated
Android package: com.impoinfo.www.activelife, download Active Life.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
2.3.3+
n/a
Not
rated
Android app

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
5.05
1 users

5

4

3

2

1