WC Kompas

WC Kompas Free App

Rated 3.69/5 (71) —  Free Android application by COEX

Advertisements

About WC Kompas

Online mapa veřejných toalet WC kompas umožňuje uživatelům nalézt nejbližší dostupné WC na základě jejich geografické polohy. I vy můžete vkládat nové toalety a hodnotit ty, co už v mapě jsou.
Komu slouží?
Aplikace pomáhá všem těm, kteří potřebují na toaletu a nevědí kam. Osobám zdravotně postiženým, maminkám s dětmi, seniorům i běžným lidem na procházce městem.

Pacienti IBD
K vytvoření online mapy přivedly organizaci Pacienti IBD praktické zkušenosti pacientů s idiopatickými střevními obtížemi. Ani ve velkých městech totiž nelze rychle a důstojně vyřešit základní lidské potřeby. Nízkou kvalitu a nedostatečný počet čistých toalet si většina lidí uvědomí až v případě, kdy je nutně potřebují. Více o organizaci Pacienti IBD a jejich aktivitách naleznete na www.crohn.cz.

Mapotic
Aplikace WC kompas funguje v rámci mapové platformy MAPOTIC www.mapotic.com. Mapotic je mapový ekosystém a nástroj pro snadné vytváření vlastních map pro jednotlivce, komunity, neziskovky i firmy. Za Mapoticem stojí firma COEX s.r.o. www.coex.cz. Online map of public toilets WC compass allows users to find the nearest available toilet based on their geographic location. And you can insert new toilets and evaluate those who are already in the map.
To serve?
Application helps all those who need the toilet and did not know where. Persons with disabilities, mothers with children, seniors and ordinary people to walk in the city.

IBD patients
To create online maps led organization IBD Patients practical experience in patients with inflammatory bowel difficulties. Even in big cities is not quickly resolved with dignity and basic human needs. Low quality and insufficient number of clean toilets, most people realize only when it is badly needed. More about IBD patients' organizations and their activities, please www.crohn.cz.

Mapotic
Applications toilet compass functions within mapping platform MAPOTIC www.mapotic.com. Mapotic ecosystem mapping is a tool to easily create custom maps for individuals, communities, NGOs and companies. For Mapoticem stands firm COEX Ltd. www.coex.cz.

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install WC Kompas version 1.2.0 on your Android device!
Downloaded 5,000+ times, content rating: Everyone
Android package: com.mapotic.wc_kompas, download WC Kompas.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.4+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
Už i v aplikaci se dozvíte, jestli je WC s poplatkem
Vylepšili jsme vyhledávání

What are users saying about WC Kompas

O70%
by O####:

This app only works in Poland and didn't recognise that I'm located in London UK


Share The Word!


Rating Distribution

RATING
3.75
71 users

5

4

3

2

1