Robocombo

Robocombo Free App

Rated 4.75/5 (16) —  Free Android application by Ticimax

Advertisements

About Robocombo

ABD Patent Dairesi Başkanı Charles Holland Duell 1899 yılında belki de yüzyılın gafını yapıyor ve diyor ki: "İcat edilebilecek herşey icat edilmiştir." Bu sözlerin tam aksine özellikle 21. yüzyılda yaşadığımız bilimsel ve teknolojik gelişmeler gösteriyor ki: insan hayal ettiği ve yaptığı sürece icat edilebilecek şeylerin de sonu olmuyor. İşte tam bu noktada sloganımızı belirliyoruz ve "HAYAL ET VE YAP" diyoruz.

Genç, dinamik, tecrübeli ve girişimci ekibimizle kurduğumuz Robocombo.com olarak en büyük hedefimiz üretmenin, çok basit olsa bile hayal edilen bir projeyi hayata geçirmenin verdiği hazzı ve heyecanı yaşatmak. Bu süreçte bilişim yayıncılığının yeni yüzü KODLAB'la yaptığımız iş ortaklığıyla artık çok daha güçlü ve tecrübeliyiz.

Hobi elektronik, robotik ve mekatronik alanlarındaki geniş yelpazedeki ürünleri siz değerli müşterilerimize ulaştırabilmek için gerek yurt dışı gerekse yurt içi bir çok üretici ile iş ortaklığı kurduk. Her geçen gün yeni üreticilerle görüşmekte ve bu sayıyı artırmaktayız.

Robocombo.com olarak öğrenciler, öğretmenler, hobi elektronikle ilgilenenler, makerlar ve profesyoneller başta olmak üzere 7'den 70'e hitap ettiğimize inandığımız herkesin çalışmalarına katkı sağlamak öncelikli hedeflerimizden biri. US Patent Office President Charles Holland Duell, perhaps making the blunder of the century in 1899, and says: "that can be invented has been invented everything." This is contrary to the words we live in the 21st century, particularly scientific and technological developments show that: people do not come to an end of what can be invented and imagined it as long as it did. Here we determine precisely at this point and our slogan "IMAGINE AND BUILD" call.
 
Young, dynamic, and we have established with our experienced team of entrepreneurs as our biggest goal I Robocombo.co produce very simple, even though a project imagined to experience the joy and excitement we bring to life. In the process of computing the new face of publishing kodlab'l to our partnership is now stronger and more experienced.
 
Hobby electronics, robotics and a wide range of products in the fields of mechatronics you need to be able to deliver to our valued customers overseas inland and abroad have established a partnership with a manufacturer. We have been increasing and the number of new manufacturers to discuss with each passing day.
 
I Robocombo.co as students, teachers, hobbyists interested in electronics, maker are professionals and we especially appeal to everyone from 7 to 70 to contribute to the work we believe one of our priorities.

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install Robocombo version 1.7 on your Android device!
Downloaded 500+ times, content rating: Everyone
Android package: com.robocombo.mobil, download Robocombo.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.0.3+
For everyone
Android app


Oh snap! No comments are available for Robocombo at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
4.85
16 users

5

4

3

2

1