TEOG İngilizce StudyTeog

TEOG İngilizce StudyTeog Free App

Rated 4.62/5 (609) —  Free Android application by Cuneyt Senlik

Advertisements

About TEOG İngilizce StudyTeog

Beş farklı çalışma aracı ile sıkılmadan kalıcı şekilde öğrenin. Bilimsel öğrenme teknikleri ışığında geliştirilmiş olan çalışma modları aynı kelimelere farklı açılardan yaklaşmanızı sağlar, öğrenmeyi pekiştirir.

Akıllı çalışma yöntemi sayesinde bildiğiniz kelimelere tekrar çalışmak zorunda kalmayın, bilmediklerinize yoğunlaşın, zaman kaybetmeyin.

Kullanıcı cevaplarını analiz etme özelliği ile oturumlar kişiye özel olarak yönlendirilir. Çalışma oturumları o kelime grubundaki tüm kelimelere doğru cevap verinceye kadar devam eder. Oturum tamamlandığında performansınız puanlanır her bir kelime için notunuz oluşur. Bu sayede daha sonraki çalışma oturumlarında gruptan bildiğiniz kelimeleri o oturum için çıkarabilirsiniz. Yani, bildiğiniz kelimeler üzerinde vakit kaybetmez, bilmediğiniz veya az bildiğiniz kelimelere daha fazla odaklanabilirsiniz.

Her oturumun soru sıralaması ve cevap seçenekleri birbirinden farklıdır. Çalışma oturumlarını dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz. Farklı zamanlarda yapacağınız tekrarlarla unuttuklarınızı hatırlar, bildiklerinizi pekiştirirsiniz.

Tamamladığınız oturumların sayısını ve kelime bazında aldığıız notları uygulamadan takip edebilirsiniz. Bu sayede eksik olduğunuz gruplara daha fazla ağırlık verebilirsiniz.

Kelimeleri öğrendiğinizi hissettikten sonraki hedefiniz oturumu hatasız tamamlamaktır. Bir oturumu hatasız tamamladığınızda o çalışma modunda bir yıldız kazanırsınız. İki yıldız kazandığınızda o çalışma modunun PRO’su olursunuz. Bir kelime grubundaki tüm çalışma modlarında PRO olduğunuzda artık o kelime grubununun KRAL’ısınız. Tebrikler! Bir dönem artık o grubu tekrar etmenize gerek kalmamıştır.

Oturumlar devam ederken dilerseniz kelimenin sesli okunuşunu dinleyebilirsiniz. Kaydet seçeneği için oturumun kaldığı yeri kaydedip daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Çok zorlandığınız kelimeleri FAVORI listesine ekleyerek daha sonra bu listeye özel olarak çalışabilirsiniz. Takıldığınız durumlarda İpucu butonundan faydalanabilir, verilen ipucu ile hem cevap vermeyi kolaylaştırır hem de öğrenmeyi pekiştirirsiniz. Learn permanently getting bored with five different working tool. Operating modes which have been developed in the light of scientific learning techniques enables you to approach the same word from different angles, to reinforce learning.

Of having to work again thanks to intelligent working methods to the words you know, concentrate on what you know, not lose time.

Answer session with the ability to analyze the user is redirected to a special person. Work sessions are the right answer to all words in the phrase that continues up until. Your performance is scored when the session is complete note for each word occurs. In this way you know the words of the group in subsequent work sessions can be enjoyed for that session. So, do not waste time on words you know you know you know you can focus more on words or less.

Each session is different sort of question and answer choices. You can re-sign their work at any time as you wish. Do you remember what you forgot to repeat at different times, you reinforce what you know.

Number of sessions you have completed the word and you can follow some of the applications of treasury notes. This allows you to give more weight to the group that you're missing.

Do you feel you learned the word next target is to complete the session without error. When you have finished a session you get a star on the operating mode it correctly. When you win two stars that you are pro mode of operation. PRO mode you are working in a phrase in all of those words you can no longer kral'ıs Group. Congratulations! The period is no longer necessary to repeat that group.

Sessions can listen to the audio while reading the words if you wish. Save to save the place where the remains of the session you can continue where you left off later. FAVOURITE very difficult adding to the list of words you can work with this list later in private. Tip when you can benefit from fitted button makes it easy to answer and with the hint you consolidate both learning.

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install TEOG İngilizce StudyTeog version 2.3 on your Android device!
Downloaded 10,000+ times, content rating: Everyone
Android package: com.telerik.tik, download TEOG İngilizce StudyTeog.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.0+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
Kazanılan yıldızların eskisi gibi kelime setleri listesinde görünmesi.
Facebook ve google play e link butonları eklenmesi.
Version update TEOG İngilizce StudyTeog was updated to version 2.3
More downloads  TEOG İngilizce StudyTeog reached 10 000 - 50 000 downloads

Oh snap! No comments are available for TEOG İngilizce StudyTeog at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
4.65
609 users

5

4

3

2

1