Uyducu Burada

Uyducu Burada Free App

Rated 0.00/5 (0) —  Free Android application by Ahmet AYGÜN

Advertisements

About Uyducu Burada

Ülkemizde 4 adet Dijital Platform bulunmaktadır. Bunlar Digiturk, D-Smart, Filbox ve Tivibu firmalarıdır. Bu 3 platform şifreli yayın yapmaktadırlar ve bu yayınları izleyebilmek için ilgili platformlara abone olmak gerekmektedir. Abone olduğunuzda size verilecek Receiver, Modül ve Kart ile bu platformaları aylık ücretler karşılığında abone olduğunuz paketteki yayınları izleyebilirsiniz.
Bu 3 Platform içerisinde Tivibu diğerlerinden farklı olup çanak anten ile izlenmemektedir. Tivibu TTnet’in bir hizmeti olup TTnet’in sağladığı bir alıcı ile modem üzerinden (İnternet) izlenebilmektedir.
Türksat, Hotbird ve Astra uydularında ise 2000 civarında şifresiz Tv kanalı bulunmaktadır. Tv izlemek için para ödemek istemiyorsanız özellikle Türksat uydusu üzerinden yerli Ulusal ve Yerel kanalları ücretsiz izleyebilirsiniz. Bunun dışında Astra uydusunda ücretsiz kaliteli alman kanalları şifresiz olarak yayın yapmaktadırlar. Bu kanallardan bazıları: RTL, SAT1, VOX, KABEL1, PRO7, ARD, ZDF, SIXX, TELE5, PHOENIX, N-TV, N24, ARTE vs. vs. Hotbird uydusu ise İtalyan kanalları ağırlıklı olmak üzere Arap, Polonya, Portekiz vs. kanallar bulunmaktadır. Şunu belirtmekte fayda var Hotbird uydusu artık eskisi kadar popüler bir uydu değil. Şifresiz olarak yayın yapan kanalların %90’ı kalitesiz satış ve pazarlama kanallarıdır.
Türksat haricinde bir uydu daha izlemek istiyorsanız kesinlikle Astra uydusunu tercih etmelisiniz, zira şu an Astra uydusundaki şifresiz kaliteli kanal sayısı diğer uydulardan çok daha fazla. In our country, there are 4 Digital Platforms. These Digiturk D-Smart and Tivibu Filbox are firm. These three platforms are always encrypted and must subscribe to the appropriate platform to watch these broadcasts. When you subscribe you will be given receiver, you can watch the broadcasts in the package you subscribe for these platforms with their monthly fees and Card Module.
This 3-in platform Tivibu is different from the others is not monitored by satellite dish. TTNET's Tivibu is a service via modem and a receiver provided by TTNET (Internet) can be monitored.
Turksat, while the Hotbird and Astra satellite TV channels are unencrypted around 2000. particularly through the national domestic satellite Turksat not want to pay money to watch TV and you can watch free local channels. free quality German Astra satellite channels that are broadcast unencrypted outside. Some of these channels: RTL, SAT1, VOX, Kabel1, PRO7, ARD, ZDF, SIXX, TELE5, PHOENIX, N-TV, the N24, ARTE, etc. etc. The Arab satellite Hotbird channels, mainly Italian, Polish, Portuguese, etc. It has channels. worth noting that the Hotbird satellite is no longer popular as it used to. 90% of the channels are broadcasting unencrypted quality sales and marketing channels.
If you want to watch another satellite Turksat except you you should definitely chose the Astra satellite, as the number of channels in the current Astra satellite unencrypted quality more than any other satellite.

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install Uyducu Burada version 1.0 on your Android device!
Downloaded 50+ times, content rating: Everyone
Android package: com.uyducuburada, download Uyducu Burada.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
2.3+
For everyone
Android app


Oh snap! No comments are available for Uyducu Burada at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
0.05
0 users

5

4

3

2

1