Visit Tukums

Visit Tukums Free App

Rated 5.00/5 (7) —  Free Android application by Karšu izdevniecība Jāņa sēta

Advertisements

About Visit Tukums

Mobilā lietotne „Visit Tukums” iekļauj informāciju par tūrisma un atpūtas piedāvājumiem Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils novados. Te var iegūt informāciju par Tukuma un apkārtnes skaistākajām apskates vietām, izvēlēties kādu no piedāvātajiem apskates maršrutiem un apskatīt tos kartē, redzēt attālumu līdz izvēlētai vietai.
Ērti var uzzināt visu par aktuālākajiem pasākumiem un izstādēm, redzēt darba laikus un atrašanās vietas. Te atradīsiet kādu no mājīgajām kafejnīcām, restorāniem, lai ieturētu ģimeniskas pusdienas vai romantiskas vakariņas. Tepat katrs atradīs sev piemērotas omulīgas naktsmītnes. Lietotne ļaus ātri iegūt arī citu aktuālu informāciju.
Mobilā lietotne būs pieejama latviešu, angļu, vācu, krievu un lietuviešu valodās. Mobile app "Visit Tukums" include information on tourism and recreation in Tukums, Kandava, Engure and Jaunpils. Here you can get information about Tukums surroundings and beautiful sights, we offer sightseeing routes and view them on the map, to see the distance to the selected location.
Comfortably you can learn all about topical events and exhibitions, see opening hours and location. Here you will find one of the cozy cafes, restaurants, family-oriented to withhold lunch or a romantic dinner. Here's something for everyone cozy accommodations. The app will quickly get other topical information.
Mobile app will be available in Latvian, English, German, Russian and Lithuanian.

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install Visit Tukums version 1.0.6 on your Android device!
Downloaded 100+ times, content rating: Everyone
Android package: lv.visittukums.android, download Visit Tukums.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.1+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
Android 6 atbalsts

Oh snap! No comments are available for Visit Tukums at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
5.05
7 users

5

4

3

2

1