INOVED2017

INOVED2017 Free App

Rated 0.00/5 (0) —  Free Android application by Yusuf Yilmaz

Advertisements

About INOVED2017

We are proud to announce that 2nd International Conference on Best Practices and Innovations in Education will take place on 19-21 October, 2017 in Izmir, Turkey.

19-21 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan 2. Uluslararası Eğitimde İyi Uygulamalar ve Yenilikler Konferansı’nın amacı; üreten ve yaratıcı eğitimcilerin en iyi uygulamalarını meslektaşlarıyla paylaşmasını sağlayacak bir platform yaratmaktır. Konferans öğretmenlerin, öğretmen adaylarının, lisansüstü öğrenim gören öğrenciler, akademisyenler ve eğitim sürecinde yer alan tüm paydaşların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış, kendi ortamlarında kullanabilecekleri en iyi eğitim uygulamalarına ve yeniliklere yer vermeyi hedeflemektedir.

Bu uygulama INOVED 2017'yi daha etkileşimli hale getirmek için tasarlanmıştır. Bu uygulama ile etkinlik hakkında bilgi alabilir, etkinlik programını takip edebilir, sunulan poster ve bildirileri okuyabilir ve puanlayabilir, etkinlik boyunca çektiğiniz fotoğrafları paylaşabilir ve son olarak etkinlik ile ilgili genel görüşlerinizi paylaşabilirsiniz. We are proud to announce that the 2nd International Conference on Best Practices and Innovations in Education will take place on October 19-21, 2017 in Izmir, Turkey.

which will be held from 19 to 21 October 2017 2nd International Conference on Best Practices and Innovations in Education aims; It is the producer and creator of creating a platform that will enable educators to share best practices with their colleagues. The conference teachers, teacher candidates, graduate students attending, academics and prepared to meet the needs of all stakeholders involved in the education process, aims to place the best educational practices and innovations they can use in their own environment.

INOVED 2017. This application is designed to make it more interactive. With this application you can get information about the event, you can track the effectiveness of the program, read the posters and papers presented and scores, share photos you took during the event and share your general opinion about the last event.

How to Download / Install

Download and install INOVED2017 version 1.0.2 on your Android device!
Downloaded 10+ times, content rating: Everyone
Android package: org.inoved, download INOVED2017.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.0+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
2. Uluslararası Eğitimde İyi Uygulamalar ve Yenilikler Konferansı Mobil Uygulaması

Oh snap! No comments are available for INOVED2017 at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
0.05
0 users

5

4

3

2

1