Działaj Lokalnie w Poznaniu

Działaj Lokalnie w Poznaniu Free App

Rated 5.00/5 (1) —  Free Android application by SNOWDOG

Advertisements

About Działaj Lokalnie w Poznaniu

Zwycięska aplikacja hakatonu NeedApp Poznań zorganizowanego przez ECDF mKlaster i Urząd Miasta Poznania. Zadaniem uczestników było opracowanie aplikacji, która pomoże zmobilizować mieszkańców do aktywnego udziału w kształtowaniu obrazu ich otoczenia. Zrealizowana przez firmę Snowdog https://snow.dog Kod źródłowy jest dostępny na zasadach open-source.

Aplikacja pozwala na zgłaszanie pomysłów nt. życia lokalnej społeczności, ocenianie ich przez użytkowników i dyskutowanie na ich temat w komentarzach. Pozwola również na dodawanie i dołączanie do wydarzeń. Zgłoszenia i wydarzenia są prezentowane na mapie i listach. Użytkownik jest powiadamiany o aktywności we zgłoszeniach i wydarzeniach za pomocą push notifications. Użytkownik może się zalogować poprzez adres e-mail i hasło lub z wykorzystaniem Facebooka.

Kod aplikacji jest dostępny na https://github.com/SnowdogApps/Dzialaj-Lokalnie-w-Poznaniu The winning application hakatonu NeedApp Poznan organized by ECDF mKlaster and the City of Poznan. The participants' task was to develop an application that will help mobilize residents to actively participate in shaping the image of their surroundings. Realized by Snowdog https://snow.dog source code is available under an open-source software.

The application allows you to report on ideas. Community life, evaluate them by users and discuss about them in the comments. Let me also add and attach to events. Submissions and events are presented on the map and lists. The user is notified of activity in applications and events via push notifications. The user can log in via e-mail and password or with the use of Facebook.

The application code is available on https://github.com/SnowdogApps/Dzialaj-Lokalnie-w-Poznaniu

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install Działaj Lokalnie w Poznaniu version 2.0 on your Android device!
Downloaded 50+ times, content rating: Not rated
Android package: pl.snowdog.dzialajlokalnie, download Działaj Lokalnie w Poznaniu.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.0.3+
n/a
Not
rated
Android app

App History & Updates

More downloads  Działaj Lokalnie w Poznaniu reached 50 - 100 downloads

Oh snap! No comments are available for Działaj Lokalnie w Poznaniu at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
5.05
1 users

5

4

3

2

1