Radyo Metropol

Radyo Metropol Free App

Rated 4.43/5 (7) —  Free Android application by Play Medya

Advertisements

About Radyo Metropol

Biz Radyo Metropol ailesiyiz.

Radyomuzu 1992 yılının sonbaharında "Radyo Metropol" adıyla kurduk.1993 yılında o zamanın Ulaştırma Bakanı Yaşar Topçu'nun marifetiyle tüm özel radyoların susturulduğu üç buçuk aylık dönem dışında yayınımızı kesintisiz olarak sürdürmekteyiz. Faaliyetimize beş ortaklı bir limitet şirket olarak başlamıştık.
Ahmet ÖZDEMİR -O ktay BAYSAL - Halil YAVUZ - Necmi AYDIN - Emine AYDIN
Radyomuzun kurulmasında, çok kısa bir sürede Mersinlilerin zihninde olumlu bir yer edinmesinde, kısacası bugünkü binamızın temel harcında bu beş kişinin aklı, cesareti, alın teri, gözyaşı ve özverisinin tayin edici bir değeri bulunmaktadır... Bu duyarlı beş kişi bu işe, hem ailelerinin geçimlerini temin etmek hem de toplumsal sorumluluklarını yerine getirmek için girişmişlerdi. Susturulduğumuz üç buçuk aylık karanlık dönem ortaklık yapımızda da değişiklik yarattı. Bir yerel radyonun geliri ile beş ailenin geçinemeyeceği gerçeği daha açık bir şekilde görüldü ve geçim derdi yolları ayırdı... Radyo Metropol, Necmi-Emine Aydın sahipliğinde başlangıçtaki değerleri ve ilkeleri çerçevesinde yayınına devam etti. 1995 yılında RTÜK kanunu gereği Mersin Radyo Metropol A.Ş.' yi kurduk. "Radyo Metropol" logosu ile çıktığımız yolculuğu mesleğe ve Mersinlilere yaraşır bir sorumluluk ve kalite anlayışı ile kesintisiz olarak sürdürmekteyiz. Radyomuz, yerel radyo yayıncılığında sergilediği başarıları ile Mersinlilerin onur ve gurur kaynağı olmuştur. Radyo Metropol, bir yayın kuruluşunun taşıması gereken temel değerler açısından güvenilir, saygın, kaliteli, düzeyli, saygılı ve istikrarlı yayıncılığı ile Mersinlilerin kalbinde ve zihninde etkili bir marka olmayı başarabilmiştir. Bu başarı, kurumumuzda çalışmış ve çalışmakta olan herkesin emeği ile gerçekleştirilmiştir. Radyo Metropol'ün sergilediği iletişimde toplumsal sorumluluk, duyarlılık, estetik ve etik değerlere bağlılık, dürüstlük, kaliteli hizmet, insana ve topluma saygı temel değerler olmuştur. Radyo Metropol ailesinin hem kendi aralarındaki iletişimi hem de dinleyici, reklamveren ve diğer tedarikçilerle olan ilişkisini bu temel değerler düzenlemektedir.
İşte ailemizin üyeleri:
Necmi AYDIN, Emine AYDIN, Kıymet GÖKÇE, Figen Akgün, Recep YILDIRIM, Devrim Ebru Ergüler, Başaran Baran ERGENÇ, Hakan ARDIÇ, Bahri DEMİRKIRAN, Filiz YILMAZ, Melis UÇAR, Pınar DOĞAN, Ömer KARATEPE, Aysun YILDIZ, Ersin DARICI, Raşit DOĞAN, Coşku AYDIN, Tuğçe PALAMUT, Buğra PALAMUT, Destan Akgün, Sedat ÇELİKKAYA, Sabahattin KAPTAN, Sinan GÜVENDİ, Zülfü ARAS, Süleyman EZİNEBİK, Nevzat KILIÇ, Bekir YILMAZ, Ömer ÖZ, Serdar Aydın, Deniz Tuncay Akkapılı, Abidin Yağmur

İletişim Bilgilerimiz:
Mersin Radyo Metropol Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
Metropol İş Merkezi E Blok Kat: 3 No: 171 MERSİN

mail: [email protected]

Telefon: 0 324 336 00 30 We Radyo Metropol family.

In the fall of 1992, our radio "Radio Metropol" going by the name kurduk.1993 year, then Transport Minister Yasar Topcu's ingenuity with three and a half months without interruption our publication outside the silencing of all private radio. We started our activity as a limited liability partnership of five companies.
Ahmet ÖZDEMİR him ktay BAYSAL - Halil Yavuz - Necmi Aydin - Emine Aydin
The establishment of our radio, in a very short period of time to obtain a favorable place in the minds of Mersin, the mind of the five people on the basis of the foundation of our short current building, courage, sweat, there is a decisive value of tears and sacrifice ... This susceptible five people in this business, and the livelihood of their families Provide input to both to fulfill social responsibilities. About three and a half months of construction silenced the dark period of our partnership has created change. With a local radio's revenue was seen more clearly the fact that five families do not get along and distinguished living say the way ... Radio Metropole, Necmi-Emine continued to broadcast in the framework of values ​​and principles that initially Aydin ownership. In 1995 RTÜK law should Mersin Radyo Metropol, Inc. Next we have established. "Radio Metropol" the journey that we started with logo fit for occupation and Mersin have been going continuously with a sense of responsibility and quality. Our radio, which has been demonstrated by the success of Mersin honor and pride in local radio broadcasting. Radio Metropole, reliable in terms of core values, which must bear a broadcaster, reputable, quality level, was able to be an effective and respectful brand in the heart of Mersin broadcasting and stable mind. This achievement was accomplished by everyone who worked in our institution and the work of labor. Social responsibility in radio communications that demonstrate Metropol, sensitivity, commitment to aesthetic and ethical values ​​of integrity, quality service, has been the fundamental values ​​of respect for human life and society. As well as communication among themselves and listeners of Radio Metropol family regulates the relationship between the advertiser and the basic values ​​with other suppliers.
Here are the members of our family:
Necmi Aydin, Emine Aydin, Stock GÖKÇE, Figen Akgun, Recep Yildirim, the Revolution Ebru Ergüler, awesome Baran ERGENÇ, Hakan Juniper, Bahri DEMİRKIRAN Filiz Yilmaz, Melis UCAR, Pinar Dogan, Omar KARATEPE Aysun STAR, Ersin DARICI, Rashid NATURE, Enthusiasm Aydin, Tuğçe BONITO, Mr. Grant BONITO, Epic Akgun, Sadat ÇELİKKAYA, Sabahattin CAPTAIN, Sinan TRUST Zülfi ARAS, Solomon EZİNEBİK, MN SWORD, Bekir Yilmaz, Omer Oz, Serdar Aydin, Sea Tuncay Akkapıl of Abidin Rain

Our Contact Information:
Mersin Metropolitan Radio Broadcasting Industry and Trade Inc.
Metropol Business Center Building E, Floor: 3 No: 171 Mersin

mail: [email protected]

Phone: 0324336 00 30

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install Radyo Metropol version 2.24 on your Android device!
Downloaded 500+ times, content rating: Everyone
Android package: play.metropol.radyo, download Radyo Metropol.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
2.3+
For everyone
Android app

App History & Updates

More downloads  Radyo Metropol reached 500 - 1 000 downloads
More downloads  Radyo Metropol reached 100 - 500 downloads

Oh snap! No comments are available for Radyo Metropol at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
4.45
7 users

5

4

3

2

1