Soma Çağrı FM

Soma Çağrı FM Free App

Rated 4.67/5 (12) —  Free Android application by Play Medya

Advertisements

About Soma Çağrı FM

Soma ve çevresinde kültürel yayıncılığın gelişiminde çok büyük katkıları olan Çağrı FM, yayın hayatına başlamasının üzerinden uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen, hala ilk günkü ‘amatörce heyecan’ını korumaya, ama radyoculuğun dilini ve imkanlarını da azami derecede kullanmaya çalışarak alanında öncü olmaya devam ediyor. Bir misyon radyosu olan Soma Çağrı FM, amatörce heyecanını devamlı diri tutmuş, ama profesyonel imkanlardan faydalanmaktan da geri durmamış, misyonunun gereği olarak, yayıncılığın sınır ve imkanları içinde mesajını aktarmayı da her zaman büyük bir değer atfetmiştir. Radyo mikrofonunu bir vaaz kürsüsüne çevirmeden, 21. yüzyılda yaşadığımızı her zaman zihninin bir köşesinde tutarak inandıklarını dillendirmeye çalışmıştır. Yani zaman ve imkanları gözeterek ‘mesele’sini radyo diliyle ifade etmeyi, daha doğru bir ifadeyle radyo diline dönüştürmeyi başarmıştır. Bundan dolayı da Soma Çağrı FM, tartışmasız olarak Soma ve çevresinde yerel ve kültürel radyoculukta öncü ve model olarak kabul edilegelmiştir.

Bilindiği gibi Çağrı FM 1994 yılında Soma’ da kuruldu ve halen yerel yayın yapmakta. Soma ve çevresinde ayriyeten internet üzerinden tüm Dünya’da büyük bir dinleyici kitlesine hitap etmektedir. Gün boyu devam eden canlı yayın akışı; müzik, manevi ve kültürel programlardan oluşmaktadır. Geniş bir yelpazede seviyeli müzik yayını yapan Soma Çağrı FM gönüllere taht kuruyor.

Radyo belgeselleri, söyleşiler, din, tarih, edebiyat, hatıra ve teknoloji içerikli kültürel programlara yer veren Soma Çağrı FM, farklı görüşleri kendi bünyesinde buluşturabilen müspet bir yayıncılık örneği sergilemektedir.

Yayın alanını ve teknik alt yapısını her geçen gün genişleten ve ilkeli yayıncılığı ile saygınlığı pekiştiren Soma Çağrı FM, dinleyicisinin talepleriyle reklam verenin avantajlarını buluşturan bir reklam anlayışına sahiptir.Soma Çağrı FM Rtv.Yay.A.Ş.

Kurtuluş Mh. İdman Sk. No: 38 KAT 1 D.2
Soma / MANİSA

TEL : 236 612 88 00 – 613 88 00

REKLAM İRTİBAT 541 971 88 00

[email protected] hotmail.com Soma and around call a very large contribution to the development of cultural broadcasting FM, although a long time passed since the start of broadcasting, it is still early days in the 'amateurish to keep it exciting, but radio broadcasting language and in the field, trying to use the facilities to the maximum extent continues to be a pioneer. With a mission radio Soma Call FM has kept amateurish enthusiasm constantly alive, but he keep away from benefiting from professional facility, as required by the mission to convey the message within the limits and possibilities of publishing has also always attached great value. Radio microphones without turning into a pulpit to preach, we live in the 21st century has worked to articulate what they believe keeping always in a corner of his mind. So time and considering possibilities' to refer a matter to the radio language, has managed to transform into a more precisely radio language. Therefore calls Soma FM, it has come to accept as indisputable as Soma and around the local and cultural radio broadcasting pioneer and model.
 
It is known that in 1994, as Soma FM Calls' was founded and is still doing local broadcast. Soma and around ayriyetten all over the internet that cater to a large audience in the world. Ongoing live streaming all day long; music consists of spiritual and cultural program. Level makes a wide range of music to Soma FM calls for establishing peace throne.
 
Radio documentaries, interviews, religion, history, literature, memorabilia and cultural program that places technology content Call Soma FM, broadcasting different opinions exhibits a positive example that can bring in your own body.
 
Broadcast space and technical infrastructure that expands every day and reinforce the principles of dignity and broadcasting Soma FM calls, the advantages of advertising with the demands of the audience that has to meet an advertising concept.Call Soma FM rtv.yay.a.ş.

Independence Mh. Ska training. No. 38 CAT 1 D.2
Soma / MANİSA

TEL: 236 612 88 00-613 88 00

ADVERTISEMENT CONTACT US 541 971 88 00

I somacagrifm @ hotmail.co

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install Soma Çağrı FM version 2.14 on your Android device!
Downloaded 500+ times, content rating: Everyone
Android package: play.soma.radyo, download Soma Çağrı FM.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
2.3+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
Hatalı arka plan imaj düzeltildi
More downloads  Soma Çağrı FM reached 500 - 1 000 downloads

What are users saying about Soma Çağrı FM

O70%
by O####:

Caisharuuxii


Share The Word!


Rating Distribution

RATING
4.75
12 users

5

4

3

2

1