TGKDC

TGKDC Free App

Rated 4.92/5 (12) —  Free Android application by Pleksus Bilişim Teknolojileri

Advertisements

About TGKDC

“Türk Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Dergisi” kardiyovasküler cerrahi, kardiyovasküler anestezi, kardiyoloji ve göğüs cerrahisi alanlarında klinik, cerrahi ve deneysel araştırma, inceleme, derleme, olgu sunumu, ilginç görüntü, orijinal cerrahi teknikler ve editöre mektupları yayınlar.

Türk Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Dergisi, “Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği” ile “Türk Göğüs Cerrahisi Derneği” nin ortak resmi yayın organıdır. Dergi bu dernekler tarafından finanse edilir ve yılda 4 kez, üç ayda bir yayınlanır. Derginin yayın politikası, içerik ve formatı “International Committee of Medical Journal Editors “(Uniform Requirements for Manuscripts Submitted to Biomedical Journals)” kuralları ile uyumludur.

TGKDC uygulaması bu dergiye mobil cihazlardan tam erişim sağlar ayrıca Türkçe ve İngilizce dil desteği sunmaktadır. "Turkish Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery" cardiovascular surgery, cardiovascular anesthesia, clinical cardiology and thoracic surgery, surgery and experimental research, analysis, reviews, case reports, interesting image, the original surgical techniques and publishes letters to the editor.

Turkish Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery, "the Turkish Society of Cardiovascular Surgery" and "Turkish Thoracic Surgery Association" is the common official publication. The magazine is funded by the associations and 4 times a year, is published quarterly. The editorial policy of the journal, content and format of the "International Committee of Medical Journal Editors" (Uniform Requirements for Manuscripts Submitted to Biomedical Journals) "complies with the rules.

TGKDC application provides full access to these magazines to mobile also offers language support in English and Turkish.

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install TGKDC version 1.1.5 on your Android device!
Downloaded 100+ times, content rating: Everyone
Android package: pleksus.tr.com.tgkdc, download TGKDC.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.0+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
Bu güncelleme kod optimizasyonu ve hata düzeltmeleri içermektedir.
Version update TGKDC was updated to version 1.1.5

Oh snap! No comments are available for TGKDC at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
4.95
12 users

5

4

3

2

1