Rádio ROMA

Rádio ROMA Free App

Rated 3.79/5 (14) —  Free Android application by EM Technologies s. r. o.

Advertisements

About Rádio ROMA

Vitajte na stránke rómskeho rádia ROMA zamerané predovšetkým z dielne domácej i zahraničnej tanečnej, HipHop/RnB scény so štipkou pravej a nefalšovanej rómskej hudby. Na stránke taktiež nájdete zaujímavé a aktuálne informácie zo Slovenska i sveta.

Hlavným cieľom tohto projektu je zabezpečiť tok informácií medzi komunitami prostredníctvom internetu. Internetové rádio sa stalo osvedčeným prostriedkom, v ktorom sa spolu s hudbou sú poslucháčom sprostredkované potrebné informácie v stručnej, jasnej a zapamätateľnej forme.

Kedysi rádio hralo 24 hodín denne čisto iba rómsku hudbu. V súčasnosti ponúkame našim poslucháčom obrovskú škálu tanečných a HipHop/RnB skladieb so štipkou rómskej a balkánskej tvorby.

Hudba v rádiu ROMA sa stále mení, aby dokázala predviesť majstrovstvo rómskych muzikantov v celej jej kráse. Hráme hudbu zo Slovenska, Česka, ale aj zvyšku sveta. Hudbu vyberá náš redaktor, ale k tomu, čo budeme hrať môže prispieť každý, kto chce. Stačí nás kontaktovať e-mailom na adresu: [email protected]

S našimi fanúšikmi komunikujeme neustále prostredníctvom Facebook stránky, alebo nás môžu kontaktovať prostredníctvom mailu [email protected]

Veríme, že sa rádio ROMA spolu so svojou internetovou stránkou stanú vašimi obľúbenými a želáme vám príjemný kultúrny zážitok. Welcome to the Romany radio ROMA focused mainly made by domestic and foreign Dance, HipHop / RnB scene with a pinch of true and genuine Gypsy music. On site you will also find interesting and up to date information from Slovakia and the world.

The main objective of this project is to ensure the flow of information between communities via the Internet. Internet radio has become a proven approach, which along with the music listeners are mediated necessary information in a concise, clear and memorable form.

Once the radio playing 24 hours a day purely a Roma music. At present, we offer our listeners a huge variety of dance and HipHop / RnB tracks with a pinch of Roma and Balkan creation.

ROMA music on the radio is always changing, so was able to demonstrate mastery of Romani musicians in all its glory. We play music from Slovakia, the Czech Republic, but also the rest of the world. Music editor choosing us, but what we're playing can help anyone who wants it. Just contact us by e-mail to: [email protected]

Our fans communicate constantly via the Facebook page, or can contact us via e-mail [email protected]

We believe that radio ROMA together with their websites become your favorite and wish you a pleasant cultural experience.

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install Rádio ROMA version 1.7 on your Android device!
Downloaded 1,000+ times, content rating: Everyone
Android package: sk.internetoveradio.radioroma, download Rádio ROMA.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
2.3.3+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
Novy stream link
More downloads  Rádio ROMA reached 1 000 - 5 000 downloads

Oh snap! No comments are available for Rádio ROMA at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
3.85
14 users

5

4

3

2

1