Fizik DüzlemAyna ÇizimTekniği

Fizik DüzlemAyna ÇizimTekniği$0.86

Rated 0.00/5 (0) —  Free Android application by İLKER CORSUZ

Advertisements

About Fizik DüzlemAyna ÇizimTekniği

Düzlem Ayna Çizim Tekniği konusuna ait anlatım videosu, anlaşılabilir ve etkili bir şekilde hazırlanıp sizlere sunulmaktadır. Bu uygulama ile deneyimli öğretmenlerimizin konu anlatımlarıyla sınavlarda ve tekrar yapmada düzlem ayna çizim tekniği konusu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

YGS ve LYS sınavlarına hazırlanırken yararlanabileceğiniz Fizik Dersi konusuna ait anlatım videosu, anlaşılabilir ve etkili bir şekilde hazırlanıp sizlere sunulmuştur. Bu ders uygulaması içindeki deneyimli öğretmenimizin konu anlatımı sayesinde YGS ve LYS sınavlarında ve ders tekrar yapmada konusu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Uygulamamız YGS ve LYS Sınavlarında Fizik Dersi başarınızı arttırmak için harika bir yoldur. Bu dersi satın alan öğrenciler bir sene boyunca istediği zaman,istediği yerde dersi açıp,ders videosundan yararlanabilmektedirler. Öğrenciler ders videosu sayesinde YGS ve LYS sınavlarındaki Fizik Dersi test sorularını daha hızlı ve kolay bir şekilde çözebileceklerdir. Ayrıca uygulama içinden Düzgün Dairesel Hareket,Dinamik,Düzlem Ayna Çizim Tekniği,Hareket,Basınç,Aydınlanma,Genel Çekim Yasası,Kaldırma Kuvveti,Isı gibi konularada ulaşabilirsiniz. YGS ve LYS sınavlarında başarıya giden yolda bizimle beraber olun.

Uygulamamız;

- Eğitim videoları alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır
- Üniversite sınavı denemeleri fizik test sorularında zorlanıyorsanız, bu dersi kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.
- Uygulama içi reklamlar ile ders çalışmanız engellenmez Plane Mirror Drawing Techniques subject to the narrative of the video is prepared and presented to you in an understandable and effective way. The exam with our experienced teachers lecturing with this application and you can have more information about technical issues in the drawing plane mirror do it again.

YGS and LYS exams you can take advantage of preparing the subject of Physics Course of video lectures were prepared and presented to you in an understandable and effective way. In this course, thanks to the application of the SDK and LYS experienced teachers in our lectures and courses you can have more information on the subject in doing it again. Our application is a great way to increase your success Physics Courses YGS and LYS exam. This course at any time during a year, the students bought, open course where they want, they can benefit from the lessons video. Students will be able to solve video lessons through the course in Physics SDK and LYS exam test questions more quickly and easily. Also within the application Uniform Circular Motion, Dynamic, Drawing Techniques Plane Mirror, Motion, Pressure, the Enlightenment, the General Law of Attraction, Buoyancy, you can put in as heat. Be with us on the road to success in the YGS and LYS.

Our application;

- Designed by experts in the field of teacher training videos
- If you have trouble University physics exam essay questions in the test, you can understand this lesson in an easy way.
- Do not study with in-app ads are not blocked

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install Fizik DüzlemAyna ÇizimTekniği version 1.0 on your Android device!
Downloaded 1+ times, content rating: Not rated
Android package: tr.asil.kumeegitim.duzlemaynacizimteknigi, download Fizik DüzlemAyna ÇizimTekniği.apk

All Application Badges

Paid
app
Android
4.0+
n/a
Not
rated
Android app

App History & Updates

More downloads  Fizik DüzlemAyna ÇizimTekniği reached 1 - 5 downloads

Oh snap! No comments are available for Fizik DüzlemAyna ÇizimTekniği at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
0.05
0 users

5

4

3

2

1