Mobil Tüketici

Mobil Tüketici Free App

Rated 3.79/5 (270) —  Free Android application by Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müd

Advertisements

About Mobil Tüketici

Mobil cihazınıza kuracağınız, Mobil Tüketici uygulaması ile Tüketici Sorunları ile ilgili Bilgi bankasına, Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerine ait iletişim bilgilerine, Tüketicilerle ilgili güncel etkinliklere ve duyurulara ulaşabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden Tüketici, Reklam ve Ürün Güvenliği Şikayetleri yapılabilmektedir. Tüketici Şikayetleri ikamet ettiğiniz yerdeki Tüketici Sorunlar Hakem Heyetlerine iletilecektir. Reklam ve Ürün Güvenliği Şikayetleri T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne iletilecektir.

Tüketici ve Reklam şikayetleri yapılabilmesi için T.C. Kimlik numarası ve E- Devlet şifresine sahip olunması gerekmektedir. You can set up your mobile device, Mobile Consumer Application for Consumer Problems related to Knowledge base, the contact information of the Arbitration Committee for Consumer Problems, the consumer can reach up to date on events and announcements. Consumers of mobile applications, Advertising and Product Safety Complaints can be made. Consumer Complaints Consumer Problems in your place of residence will be forwarded to the arbitral tribunal. T. C. Advertising and Product Safety Complaints Ministry of Customs and Trade Directorate General for Consumer Protection and Market Surveillance will be delivered to.

Consumer complaints can be made and Advertising TC ID number and password E-Government must be owned.

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install Mobil Tüketici version 1.0 on your Android device!
Downloaded 10,000+ times, content rating: Not rated
Android package: tr.com.bites.etuketici, download Mobil Tüketici.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.0.3+
n/a
Not
rated
Android app

App History & Updates

What's Changed
Görsel düzeltmeler yapıldı
More downloads  Mobil Tüketici reached 10 000 - 50 000 downloads

What are users saying about Mobil Tüketici

T70%
by T####:

Bu uygulama devletin değil, KAÇAK bir uygulama. sizin bilgilerinizi alıp internet üzerinden bakanlığın sitesine yönlendiriyor. Sakın bilgilerinizi vermeyin. Ben güvenmem.


Share The Word!


Rating Distribution

RATING
3.85
270 users

5

4

3

2

1