PARAM

PARAM Free App

Rated 3.80/5 (10) —  Free Android application by TURK Elektronik Para A.Ş.

Advertisements

About PARAM

Param, kullanıcısına büyük avantajlar ve güvenli ödeme imkanı sağlayan kişiye özel geliştirilmiş ödeme aracıdır.

İşletmeler ve bireysel kullanıcılar için güvenli ve tüm mevzuatlara uygun olarak elektronik paranın ihraç edilmesini ve sunduğu ödeme çözümleri aracılığı ile ön ödemeli akıllı kimlik kartlarının, finansal bir alt yapı ile birlikte kullanılmasını sağlamaktadır.

Kart sahipleri için özel olarak tasarlanmış olan Param'ın içerisine istenildiği kadar kredi yüklemesi yapılarak anlaşmalı giyim, akaryakıt, yiyecek / içecek harcama noktalarında ve farklı birçok sektörde özel ve ayrıcalıklı hizmet alımı, indirim ve güvenli ödeme imkanına sahip olunmaktadır.

Param, sahip olduğu fiziksel ve güvenlik özellikleri ile kişiye özel olup, taklit edilemez, kart sahibi dışında bir başkası tarafından kullanılamaz ve bir başkasına devredilemez.

Param, and improved user great advantages to the person providing the secure payment facility to pay special tool.

Enterprises and individual users safe and in accordance with all regulations for the export of electronic money and payment solutions offered by prepaid via the smart ID card, providing the use of the financial infrastructure.

Card holders for making credit install as desired into money, which is designed specifically negotiated clothing, fuel, food / beverage consumption points and in many different industry specific and exceptional service reception is owned discount and secure payment options.

Money, is owned by physical and personalized security features can not be copied and used by someone other than the card holder and transferable.

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


Download / Install

Download and install PARAM version 1.1.1 on your Android device!
APK Size: 10 MB, downloaded 500+ times, content rating: Everyone
Android package: tr.com.param.android, download PARAM.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.0+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
Uygulama iyileştirmeleri yapıldı.

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
3.85
10 users

5

4

3

2

1