Nový Milionář

Nový Milionář Free Game

Rated 3.42/5 (588) —  Free Android application by POTI Apps

Advertisements

About Nový Milionář

Milionář Česká pro vás má obrovský archiv otázek různé úrovně obtížnosti. Zahrajte si sám nebo si užijte hru s přáteli. Už se nikdy nebudete nudit! S Milionářem zažijete spoustu zábavy a zároveň si rozšíříte znalosti. Milionář je nejen skvělá hram ale také hravá forma vzdělávání.-Archiv otázek:


Díky našemu obrovskému archivu se otázky neopakují. Můžete soutěžit s přáteli i vyzkoušet své znalosti zcela samostatně. Neučíte se spoustu nových věcí.- Žádný internet-

Můžete hrát kdekoli i offline, bez nutnosti připojení k internetu – v autobuse, a metru, v kanceláři nebo doma.- Další možnosti -

* Místo přítele na telefonu máte telefonního žolíka a odpoví vám nás chytrý rádce. Podle úrovně obtížnosti se mění šance na správnou odpověď od rádce.

* Úrovně, na kterých si můžete hru uložit, jsou 1000 skóre a 32000 skóre. Při jejich dosažení si můžete uložit hru v herním centru.


* Na zodpovězení každé otázky je časový limit.


* Pokud správně odpovíte na všechny otázky, stanete se Milionářem Czech millionaire, it has a huge archive of issues of various levels of difficulty. Play alone or enjoy a game with friends. You never get bored! The millionaire great fun and at the same time expand knowledge. Millionaire is not only a great hram but also playful form of education.-Archiv Questions:
 

Thanks to our huge archive of questions repeated. You can compete with your friends and test your knowledge independently. You do not learn many new things.- No internet-

You can play anywhere even offline, without an Internet connection - on the bus, and subway, in the office or at home.- More Options -

* Place a friend on the phone have a telephone joker and get responses from us shrewd mentor. Depending on the level of difficulty varies chance the correct answer from a mentor.

* The levels at which you can save the game, the score in 1000 and 32,000 score. When you achieve them, you can save the game in the gaming center.
 

* The answer to each question is a time limit.


* If you correctly answer all the questions, you become a millionaire

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install Nový Milionář version 1.1 on your Android device!
Downloaded 100,000+ times, content rating: Everyone
Android package: co.yozkan.android.millionairecz, download Nový Milionář.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.0.3+
Bug
buster
For everyone
Android game

Game History & Updates

What's Changed
- Some bugs fixed.
Name changed  Name changed! Milionář Quiz Česká now is known as Nový Milionář.
Version update Nový Milionář was updated to version 1.1
More downloads  Nový Milionář reached 100 000 - 500 000 downloads

Oh snap! No comments are available for Nový Milionář at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
3.45
588 users

5

4

3

2

1