Kelime Ustası

Kelime Ustası Free Game

Rated 4.86/5 (29) —  Free Android application by JustDreamApps

Advertisements

About Kelime Ustası

JustDreamApps'ten yine bir kelime oyunu. Kelime Bulmaca'dan sonra bu kez de Kelime Ustası. Türkçe kelime bulmaca ve sözcük oyunları sevenler için birebir. Binlerce kelimelik sözlük ile kelime avı oynayın! 14 kelimelik bölümleri çözün ve online skor tablosuna adınızı yazdırın.

14 sorudan oluşan, 4 ile 10 harf arasında değişen kelimeleri doğru tahmin etmeye çalışın ve puanları toplayın. Takıldığınız yerde harf alarak kelimeyi tahmin etmeyi kolaylaştırabilirsiniz. Her sorunun puanı harf sayısı çarpı 100 kadardır.. Ne kadar az harf alırsanız puanınız o kadar yüksek olur. Unutmayın her bölüm için sadece 4 dakikanız var.

Her seviye sonunda aldığınız puan google sunucusuna gönderilir. Bu puanlar Google Play'in sağladığı yüksek skorlar servisi kullanılarak sıralanır. Sıralamalar günlük, haftalık ve tüm zamanlar olmak üzere ayrı ayrı tutulur.

Oynamanızı kolaylaştırmak açısından oyunda Türkçe karakterlerden oluşan Q Klavye desteği sunulmuştur. Bu sayede Kelime oyunu kolaylıkla oynanabilir. justdreamapps again without a quibble. After Word Puzzle Word Master at this time. Turkish word puzzles and word games are perfect for lovers. Play the word game dictionary with thousands of words! Solve 14-word section and print your name on the online leaderboards.

Consisting of 14 questions, try to guess the right words ranging between 4 and 10 letters and collect points. taking the case where you are stuck, you can make it easier to guess the word. The rating is the number of letters of each issue is up to 100 times less than letters .. How much do you get the higher score. Remember that there are only 4 minutes for each section.

At the end of each level you get points google sent to the server. These scores are ranked using high scores service provided by Google Play. Sort daily, weekly and all-time, including separate kept separate.

In terms of game play to make your character consisting of Turkish Q Keyboard support it is provided. In this way, word game easily playable.

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install Kelime Ustası version 1.6.1 on your Android device!
Downloaded 5+ times, content rating: Everyone
Android package: com.justdreamapps.kelimeustasi, download Kelime Ustası.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.2+
For everyone
Android game

Game History & Updates

What's Changed
Seviye atlama hatası giderildi.

Oh snap! No comments are available for Kelime Ustası at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
4.95
29 users

5

4

3

2

1