Muhyiddin İbnü'l-Arabi Tefsiri Kebir Tevilat

Muhyiddin İbnü'l-Arabi Tefsiri Kebir Tevilat Free App

Rated 4.89/5 (35) —  Free Android application by Süleyman BAL

Advertisements

About Muhyiddin İbnü'l-Arabi Tefsiri Kebir Tevilat

"Allah'a ve Resulüne, Resulünün getirdiklerine, mücmel ve mufassal olarak, bize ulaşsın, ulaşmasın kesin bir şekilde iman ettik. Bu akideyi taklidi olarak anne ve babamdan aldım. Caizlik, helallik ve vaciplik ile ilgili olarak akli düşüncenin hükmü nedir, bilemezdim o zamanlar. Ben, buna dair imanıma dayalı olarak amel ettim. Ta ki nereden ve neden iman ettiğimi bilinceye kadar. Allah gözlerimi, basiretimi ve hayalimi açtı. Bu yüzden mesele benim için doğrudan müşahede düzeyine ulaştı. Taklide dayalı olarak tahayyül edilen ve vehmedilen hüküm de mevcuttu. Derken tabî olduğumun, yani Hz. Muhammed'in (s.a.v) değerini bildim. Bütün Nebileri müşahede ettim. İcmali olarak iman ettiklerimin tümüne muttali oldum. Nitekim görüp bizzat müşahede etmemden elde ettiğim ilim önceki imanımla çatışmadı. Bu yüzden ne söylüyor ve ne yapıyorsam Nebînin (s.a.v) sözüne dayanarak söylüyorum, yapıyorum, kendi ilmime, bizzat gözlemime ve müşahedeme dayanarak değil. İman ile gözlem arasında bir denge kurdum. İşte tabi olma bağlamında çok değerli bir tutumdur bu."
- "Yüce Allah, varlık âleminde yazılı olan her şeyi kalplere ilham yoluyla yazdırır. Çünkü âlem, yazılmış ilahi bir kitaptır."
- Allah'a yemin ederim ki, burada içime atılan ilahi imla, rabbani ilka veya ruhani üfleme olmayan tek bir harf dahi yazmış değilim. İş tamamen bundan ibarettir. Bununla beraber biz, şeriat koyan Resuller olmadığımız gibi teklif getiren Nebîler de değiliz.
MUHYİDDİN İBN ARABİ "Allah and His Messenger, Messenger of what it brings, as succinct and lengthy, ulaş sUn us, we have believed in a certain way you're reaching. I took my mom and dad this as an imitation of the creed. Caizlik, regarding helallik and vaciplik What is the provision of rational thought, even if I did not at that time . I also have actions on the basis of my faith it on. until, that is where and why until I became a Christian consciousness. God my eyes opened prudence, and my dream. that's why matter has reached the direct observation level for me. which is envisioned as based on Counterfeit and was also available vehmedil provisions. saying that I'm sure, so Hz. Muhammed (pBUH), I know the value. I have observed all the Prophets. I have all the muttali what I believed as a must İcin. Indeed, seeing it conflicts with my knowledge previous bookmarks that I get from not witness that. so what he says and what I'm doing Nebim ( SAW) based on the word I'm saying, I'm doing my own knowledge, observation to himself and the complainant But not relying hed. I established a balance between faith and observation. That is very valuable in the context of an attitude of being subjected to this. "
- "Almighty God, all things which are written in the cosmos prints inspired by hearts. Because the world is a divine book written."
- I swear to God, I was here with me thrown divine, or spiritual ilkan Lord's I have not written even a single letter without blowing. Business is entirely just that. However, we are messengers who put sharia that we do not offer as we are not Prophets.
Ibn Arabi

How to Download / Install

Download and install Muhyiddin İbnü'l-Arabi Tefsiri Kebir Tevilat version 1.2.8 on your Android device!
Downloaded 5,000+ times, content rating: Everyone
Android package: com.ibniarabitefsiri, download Muhyiddin İbnü'l-Arabi Tefsiri Kebir Tevilat.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.0.3+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
*Diğer uygulamalar bölümü yenilendi

What are users saying about Muhyiddin İbnü'l-Arabi Tefsiri Kebir Tevilat

C70%
by C####:

Giriş ekranındaki sesi kapatma seçeneği olmalı. Sessiz bir ortamda açmak istediğimizde birdenbire insanların bakışlarını üstüme çekmek istemem.


Share The Word!


Rating Distribution

RATING
4.95
35 users

5

4

3

2

1