Hardline Nutrition

Hardline Nutrition Free App

Rated 4.60/5 (20) —  Free Android application by Hardline Nutrition

Advertisements

About Hardline Nutrition

Kavi Gıda 19 yıllık sektör tecrübesiyle 2003 yılından beri Türkiye’nin ilk spor gıdası markası olan Hardline Nutrition sporcu gıdaları ve gıda takviye ürünlerini en kaliteli şekilde kendi tesislerinde üretmektedir.

Türkiyede’ki markaları içinde en geniş ürün yelpazesine sahip olan Hardline Nutrition, sporcu gıdaları ve gıda takviyeleri alanında bugüne kadar 2.000.000 ’u aşkın ürünle kullanıcıların güvenini kazanmıştır.

Tüketicinin istek ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan Hardline Kalite ve Ar-Ge laboratuarı, TÜBİTAK ile yürütülen projeler ile 400.000 $’lik yatırım yapılarak sporcu beslenme ürünleri alanında Türkiye’deki ilk ve tek laboratuar olmuştur. Kavi Gıda üretimini TC Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onayı ve kontrolünde, kendi üretim tesislerinde tamamen hijyenik koşullar altında ve ileri teknoloji ile gerçekleştirmekte ve üretimde kullanacağı hammaddeleri konusunda dünya lideri olan, patentli veya en yüksek kalitede üretim yapan firmalardan ithal etmektedir. Ürünlerinin hiçbirinde domuz yağı ve domuz katkıları bulunmamaktadır.

İnsana ve doğaya saygısı ile sağlıklı, güçlü ve zinde bir toplum için sağlıklı ve yüksek kaliteli beslenme ürünlerinin bilimsel çalışmalarını artırmak amacıyla Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile işbirliği yapan Kavi Gıda, tüketicinin istek ve ihtiyaçlarını belirleyerek ürün yelpazesini genişletmektedir.

Ürünlerimiz, Uluslar arası Standardizasyon Örgütünün oluşturduğu, dünyada gıda güvenliği alanında en kapsamlı sistem olan , GMP (Good Manufacturing Practise) İyi Üretim Uygulamaları ve HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points) Tehlike Analizi ve Kritik Noktaları standartlarını içeren ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile üretilmekte ve izlenmektedir.

Firmamız, dünya çapında geçerli bağımsız bir belgelendirme birimi olan İsviçre merkezli SGS tarafından belgelendirilmiştir. Standartın tüm koşullarının sağlanması ve denetlenmesi için, her üretimde mikrobiyolojik ve kimyasal analizler yapılmaktadır.

HARDLINE NUTRITION aynı zamanda bir ilk olarak ülkemize genç sporcular yetiştirmek amacıyla Vucut Geliştirme, Bilek Güreşi ve Motorsporları Klüplerini, Hardline Spor Klübü Derneği bünyesinde kurarak herzaman sporun ve sporcunun yanında yer almaktadır. Kaviar 19 years of food industry experience with Turkey's first sports nutrition brand since 2003. Hardline Nutrition athletes the highest quality food and food supplement products are manufactured at its own facilities.
 
Hardline Nutrition, which has the widest range of products in İNTURKEY brands, sports nutrition and food supplements in the far 2,000,000 'u has earned the trust of users over supplied.
 
Consumer demand and established to meet the needs Hardline Quality and R & D labs, $ 400,000 to projects carried out by TUBITAK 'making investments like sports nutrition products has been the first and only laboratory in Turkey in the area. Kaviar food production Ministry of Food, Agriculture and Livestock Ministry approval and control, completely under hygienic conditions in their production facilities, and is a world leader in raw materials to be used in performing with advanced technology and production, is imported from the companies that manufacture patented or of the highest quality. lard and pork products in any of the additives are not available.
 
Human and healthy with respect to nature, strong and fit society for healthy and high quality nutrition products in order to increase scientific studies Hacettepe University Health Sciences Kavi collaboration with the Institute of Food, is expanding its product range by determining the consumer's wants and needs.
 
Our products, international created by the Organization for Standardization, in the area of ​​food safety in the world's most comprehensive system, GMP (Good Manufacturing Practice &) Good Manufacturing Practices and HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points) Hazard Analysis and ISO including Critical Points standards 22000: 2005 Food Safety Management it is produced by the system and are being monitored.
 
Our company, which is valid worldwide independent certification unit has been certified by SGS Switzerland-based. To ensure standard conditions and monitoring all microbiological and chemical analyzes are performed in each production.
 
HARDLINE NUTRITION also a first in order to educate our country young athletes Body Development, Arm Wrestling and Motorsports Clubs of, Hardline Sports Club established the Association site is situated next to the always sports and athletes.

How to Download / Install

Download and install Hardline Nutrition version 1.2.3 on your Android device!
Downloaded 100+ times, content rating: Everyone
Android package: com.hardline.mobile.cart, download Hardline Nutrition.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.1+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
Performans İyileştirmeleri

Oh snap! No comments are available for Hardline Nutrition at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
4.65
20 users

5

4

3

2

1