Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü

Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü Free App

Rated 5.00/5 (3) —  Free Android application by AllTogethertoUs

About Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü

Öncelikle namaz kılmayı öğrenmek için bir strateji belirlemek gerekiyor. Çünkü kişi, namaz kılmayı öğrenirken bir çok zorlukla karşı karşıya kalıyor. Hangi bilgiyi önce öğrenecek? Hangisini sonra öğrenecek?

Öğrenilen şeyler kısa süre sonra unutulacak ve tekrarı olmayan bilgiler nasıl zihinde kalacak? En önemlisi de bilgi her alanda karşımıza çıkmasına karşın, o bilgiden faydalanarak bir eylem oluşturmanın zorluğudur. Bu zorlukların üstesinden gelmek için bizim elimizde olan şey: iyi bir yöntemle ve sizin gayretinizdir. Bu ikisi birlikte olursa Allah'ın izniyle başarılı olursunuz.

Öğrenilecek şeyler bir sıraya konur ve aşama aşama öğrenilirse daha verimli bir öğrenme gerçekleşecektir.

1. Boy Abdesti Almayı Öğrenin: Boy abdesti ya da guslü açıklarken bir benzetmeden yararlanabiliriz. İnsanın sokakta dolaşırken bir elbiseye ihtiyacı vardır. O elbise olmadan sokakta dolaşması ahlaki olarak mümkün değildir. İnsan yerken, içerken, çalışırken hasılı her yaşam faaliyetini yaparken elbisesiz düşünülemez. Soğuktan koruyan, güzel gösteren, ayıp yerleri örten hep elbisedir. Hayatımızın devam ettiği her ortamda kişinin elbisesiz olması mümkün değildir.

İşte bu noktadan hareketle "Gusül" manevi olarak günlük giydiğimiz elbise gibidir. O olmadan hayatımızda dini bir vecibeyi yerine getirmemiz söz konusu olamaz. Bu ameliye; mümkün olan dini ibadetleri yapabilmek için temel şarttır. Bundan sonra diğerleri gelir. Boy abdesti olmadan kişi dini ibadetlerini yerine getiremez. İslam'da boy Abdesti (Gusül) olmadan durabilme sınırı iki namaz vakti arasındaki zamandır. Daha fazla vakit geçerse kişi günaha girer. Müslümanın boy abdesti bozulduğunda, ilk fırsatta gusletmelidir.

Namaz kılmayı öğrenmek için öğrenilmesi gereken ilk şey boy abdestidir. Boy abdesti olmadan abdest alınamaz ve buna bağlı olarak ta namaz kılınamaz. Boy Abdestini (Gusül) Öğrenmek İstiyorum.

2. Abdest Almayı Öğrenin: Yukarıdaki örnekten devam edersek abdest; günlük giyilen elbiseden hariç önemli bir toplantı, parti, misafirlik gibi çok özel yerlere gidilirken giyilen özel elbisedir. Bu özel davetin sahibinin alemlerin rabbi olan Allah (c.c.) olduğunu hatırlanırsa elbisenin önemi daha iyi anlaşılır.

Gusülden sonra namaz kılabilmek için gerekli olan şey abdesttir. Abdest olmadan namaz kılınamaz. Çünkü abdest namazın dışında ki şartlardan hadesten taharet (görülmeyen pisliklerden temizlenme) kapsamına girmektedir. Namazdan önce gusletmek ve abdest almak farzdır. Abdest Almayı Öğrenmek İstiyorum.

3. Namaz Dua ve Surelerini Ezberleyin: Bu aşamada Namaz Sureleri (http://www.namazzamani.net/turkce/nam...) ve Namaz Duaları (http://www.namazzamani.net/turkce/nam...) ezberlenmesi gerekir. Mümkünse bunları Kur'an-ı Kerim'den ezberlenmelidir. Çünkü Kur'an alfabesindeki bazı harfler Türk alfabesinde yoktur. Hatta Latin harflerinde de bu harflerin karşılığı yoktur. Bu yüzden Latin harflerinden ezberlense bile; Kur'an Harflerini bilen birinin rehberliğinde pratik yapılmalı ve olası yanlışlar düzeltilmelidir.

Namaz kılmanıza yetecek derecede sure ve duaların sayısını belirleyin ve onları teker teker ezberleyin.

4. Namaz Hareketlerini Kavrayın: Namaz kılabilmek için, namaz hareketlerinin inceliklerini, nasıl yapıldıklarını bilmemiz gerekir.
Sabah Namazının İki Rekat Sünneti
Sabah Namazının İki Rekat Farzı

Öğle Namazının Dört Rekat Sünneti
Öğle Namazının Dört Rekat Farzı
Öğle Namazının İki Rekat Son Sünneti

İkindi Namazının Dört Rekat Sünneti
ikindi Namazının Dört Rekat Farzı

Akşam Namazının Üç Rekat Farzı
Akşam Namazının İki Rekat Sünneti

Yatsı Namazının Dört Rekat Sünneti
Yatsı Namazının Dört Rekat Farzı
Yatsı Namazının İki Rekat Son Sünneti

Vitir Namazının Kılınışı

Cuma Namazının Dört Rekat Sünneti
Cuma Namazının İki Rekat Farzı
Cuma Namazının Dört Rekat Son Sünneti
Son Öğle (Zühri Ahir) Namazı
Cuma Namazının İki Rekat Vaktin Son Sünneti

Namaz hareketlerini kavramak istiyorum
Namaz rekatları için pratik benzerlik tablosu
Namaz rekatları tablosu

First you need to determine a strategy to learn how to pray. Because people are faced with many difficulties when learning to pray. Which will learn information before? Which then will he learn?

Learned things will be forgotten soon and will have no information on how the mind again? Most importantly, despite the information come up in all areas, from information that is the difficulty of creating an action. What is in our hands to overcome these challenges: a very good way and is your effort. If the two are successful with the permission of Allah.

If it is the subject of an order for something to be learned and learned stages will take place a more efficient learning.

1. Learn Alma ablution: Boy ablutions or to make use of an analogy in explaining Gusla. There needs to dress people wandering the streets. It is not morally possible to wander the streets without clothes. Human eating, drinking, while the product is unthinkable without clothes while every life activities. protects from the cold, beautiful show, shame is always covering clothing. Being undressed person in any environment continue our life is not possible.

Starting from this point of view "gusül" is as spiritual as we wear everyday clothes. Without it can not be said to fulfill the obligations of religion in our lives. This procedure; The main condition is to perform religious worship possible. After other income. person without ablution not fulfill their religious worship. Ritual Bath aspect in Islam (gusül) to stand without limit of time between the two prayer. If more time passes people fall into sin. When Muslim boy broke ablutions should guslet at the earliest opportunity.

The first thing to learn to learn to pray size DUdUr ablutions. can not be without ablution ablution and prayer can not be overridden te accordingly. Ablution the Height (gusül) I want to learn.

2. ablution Learn Alma: Continuing the above example ablutions; except for an important meeting of the day-glo clothes, parties, special dress worn like going from a very special place to sojourn. This is the realm of God, the Lord has a special invitation (C.) will be remembered that the importance of the dress better understood.

After gusül it is what is needed to prayer ablutions. Prayer can not be overridden without ablution. Because of the conditions outside the prayer ablutions bidet from Hades (the unseen dirt cleaned) fall within the scope. To guslet and ablution before prayer is obligatory. Receive Learning I Want ablutions.

3. Prayer to pray and recite the Surah: Surah At this stage of Prayer (http: //www.namazzamani.net/turkce/na I ...) and Prayer Prayers (http: //www.namazzamani.net/turkce/na I ... ) it must be memorized. If possible, it should be memorized them from the Holy Koran. Because some of the letters in the alphabet, the Quran is not in the Turkish alphabet. Even in the Latin alphabet is no response to this letter. So even if memorizing the Latin alphabet; practical guidance should be done in one who knows the Koran letters and possible mistakes corrected.

Determine the number of Prayer which is enough time you defeat and pray and memorize them one by one.

4. Prayer Movement for Kavran: to prayer, the intricacies of the prayer movement, we need to know how they are made.
Two Rekata Sunnah of Fajr
Two Rekata assume the Morning Prayer

Four Rekata Sunnah of the Noon Prayer
Four Rekata assume the Noon Prayer
Two Rekata Last Sunnah of the Noon Prayer

Four Rekata Sunnah of the afternoon prayer
Four Rekata Suppose the afternoon prayer

Three Rekata assume the Evening Prayer
Two Rekata Sunnah of Maghrib

Four Rekata Sunnah of Isha Prayer
Four Rekata assume the Isha Prayer
Two Rekata Last Sunnah of Isha Prayer

Making up the Vita Prayer

Four Rekata Sunnah of Friday Prayers
Two Rekata assume the Friday prayer
Four Rekata Last Sunnah of Friday Prayers
Last Lunch (Zuhra The End) Prayer
Last Sunnah two Rekata you have time Friday Prayer

I want to understand the movement of Prayer
rakats of practice similarity table for prayer
Prayer rakats table

How to Download / Install

Download and install Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü version 1.0 on your Android device!
APK Size: 3.3 MB, downloaded 100+ times, content rating: Everyone
Android package: com.namzanasilkilimirogr.again, download Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
2.3+
For everyone
Android app


Oh snap! No comments are available for Namaz Dersi Sesli ve Görüntülü at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
5.05
3 users

5

4

3

2

1