Promak Tasarım

Promak Tasarım Free App

Rated 0.00/5 (0) —  Free Android application by ViduMedia Yazılım ve Web Teknolojileri

Advertisements

About Promak Tasarım

PROMAK TASARIM Tic. Ltd. Şti. ve markası olan MiniaturIST MİMARİ MAKET,

Mimari proje maketleri başta olmak üzere, tarihi eser maketleri, endüstriyel ürün prototipleri, hediyelik eşya maketleri, vb. her türlü maket uygulamaları konularında faaliyet gösteren bir firmadır.

Firmamız, 1996 yılından itibaren farklı firmalarda atölye şefliği pozisyonunda profesyonel maket çalışmaları yürüten Hüseyin POLAT tarafından, 2007 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğunda, küçük bir işletme olarak piyasaya ilk adımlarını atmış, kendi çabaları ile aldığı siparişler ile altı ay gibi kısa bir sürede büyüyerek eleman kadrosunu oluşturmuş ve son teknolojiye uygun makine alımlarını gerçekleştirmiştir. Ve bugün Ümraniye’ nin merkezinde, uzman kadrosu ile maket faaliyetlerine devam etmektedir.

Çalışmalarımızda, iki adet Lazer kesim makinası, bir adet büyük ve iki adet küçük CNC işleme tezgahı ile teknolojinin sağladığı olanaklar en iyi şekilde kullanılmakta, maketin oluşturulmasında asıl önemi olan el işçiliği ile de, en yüksek kalitede üretim yapılmaktadır. Maketlerimiz; gerçeğine en yakın detay, doku, renk ve ışık kombinasyonu sağlanarak üretilmekte, yapım sürecinde tasarımcı ile sürekli bir bilgi paylaşımı yapılarak, gerektiği durumlarda sorunların çözümüne yönelik öneriler getirilmekte ve alternatif olabilecek malzeme, ürün çeşidi sunulmaktadır.

Kuruluşumuzdan bugüne; araştırmacı, kendini yenilemeye açık kimliğimiz, profesyonel ekip anlayışımız, her gün artan heyecan ve bilgi birikimimiz ile müşterilerimize kalite ve güvenilirliği sunmak ve zamanında teslim prensibi ile sürekliliği sağlamak en temel ilkemiz olmuştur. Bu ilke ile de piyasanın saygın firmalarına birçok sayıda maket üretimi yapılmıştır.

Müşteri portföyünü kalitesi ile oluşturmuş bir firma olarak, edindiğimiz müşteriler sürekli müşterimiz haline gelmiş ve karşılıklı güven ortamı içerisinde çalışma imkanı sağlanmıştır. Maketlerimiz, yurtiçi ve yurt dışında üst düzey devlet yöneticilerine sunulma, hediye edilme imkanı bulmuş ve birçok inşaat-emlak fuarında da sergilenmiştir. DESIGN PRO to Trade. Ltd. Sti. architectural models and brands of miniaturist,

Architectural projects, including models, historical models, prototypes of industrial products, giftware models, and so on. all kinds of model application is a company operating in the subject.

Our company, since 1996, the workshop supervisor positions in different companies work carried out by professional models Huseyin Polat, was established in 2007. When first installed, take the first steps on the market as a small business, formed the team members to grow in a short period of six months with orders received through their own efforts and have made the appropriate machine purchase the latest technology. And today in Ümraniye's center, continues to model activities with expert staff.

In our study, two laser cutting machine, one large and will provide the technology with two small CNC machines of the facilities being used in the best way, in the creation of models with manual labor, which is the real importance, are produced in the highest quality. Our Models; the fact that the closest detail, texture, color, and is produced by providing light combination, with designers making process by making a continuous sharing of information, the problem in case you need to make suggestions for solutions and alternatives that may be material, product type is presented.

Since our establishment; researchers, self-renewal to open our identity, our understanding of the professional team every day to provide our customers with quality and reliability with increased enthusiasm and timely delivery of our knowledge and provide continuity principle has been our most basic principles. This principle has been made with the large number of models to the market's prestigious production company.

As a company created with the customer portfolio quality, we ensure customers have become our regular customers and are provided the opportunity to work in environment of mutual trust. Our Models, domestic and abroad being presented to senior government officials, had an opportunity to be present and has been exhibited in many construction-real estate fair.

Never Miss An Update!

Follow Android Blip on Facebook / Google+


How to Download / Install

Download and install Promak Tasarım version 1.0 on your Android device!
Downloaded 50+ times, content rating: Not rated
Android package: com.promak, download Promak Tasarım.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
2.2+
n/a
Not
rated
Android app

App History & Updates

More downloads  Promak Tasarım reached 50 - 100 downloads

Oh snap! No comments are available for Promak Tasarım at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
0.05
0 users

5

4

3

2

1