MTV Hesaplama 2018

MTV Hesaplama 2018 Free App

Rated 4.38/5 (16) —  Free Android application by Onur Çetin

Advertisements

About MTV Hesaplama 2018

2017 Ekim ayında açıklanan Motorlu Taşıtlar Vergisine gelen düzenleme ile birlikte ödenecek vergilere de değişik oranlarda zamlar geldi. 1 Ocak 2018 tarihinden sonra trafiğe çıkacak araçlar için farklı bir hesaplama sistemi kullanılırken, 1 Ocak 2018'den önce trafiğe çıkacak araçlar için farklı bir hesaplama türü kullanılacak. Yapılan bu değişiklikler, vatandaşların kafasını karıştırdığı için yeni hesaplama araçlarımız ile sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

Bakanlık tarafından açıklanan yeni vergilendirme sistemi ve oranları sadece otomobiller için açıklandığı için şuanda sadece binek(otomobil) araçlar için hesaplama işlemleri yapabilmekteyiz. Diğer araç tipleri içinde yeni sisteme dair açıklamalar yapıldığı anda sayfamızı güncelliyor olacağız. Motor Vehicles announced in October 2017 as the tax payable with regulations from the tax hikes came at different rates. After January 1, 2018 using a different calculation system for the vehicle to be traffic, a different type of calculation to be used for vehicles to be roadworthy before January 1, 2018. These amendments are to you with our new calculation tool for citizens that confuses will try to help in this regard.

the new taxation system and rates announced by the Ministry for passenger cars only now just as described for automobiles (cars) we can calculate for vehicles. Other types of car description about the new system, we will be updating our page when made.

How to Download / Install

Download and install MTV Hesaplama 2018 version 1.0.2 on your Android device!
Downloaded 500+ times, content rating: Everyone
Android package: onurcetin.mtvhesaplama, download MTV Hesaplama 2018.apk

All Application Badges

Free
downl.
Android
4.2+
For everyone
Android app

App History & Updates

What's Changed
Bildirim özelliği geldi.

Oh snap! No comments are available for MTV Hesaplama 2018 at the moment. Be the first to leave one!

Share The Word!


Rating Distribution

RATING
4.45
16 users

5

4

3

2

1